سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسابقات بین المللی قرآن روسیه در مرداد ماه برگزار می‌شود

مهر | دین و اندیشه | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 16:22
داور و قاری کشورمان به مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه طی اوایل مردادماه امسال اعزام می‌شوند.
قرآن،مسابقات،كريم،كشورمان،اعزام،روسيه،دوره

به گزارش خبرنگارمهر، بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور روسیه در مردادماه برگزار می‌شود که در این مسابقات یک داور و یک قاری قرآن کریم از ایران حضور خواهد داشت.
بر همین اساس غلامرضا شاه‌میوه‌اصفهانی از اساتید مطرح و داوران بین‌المللی کشورمان در گروه داوری این دوره از مسابقات حضور خواهد یافت.
در رشته قرائت تحقیق نیز امید حسینی‌نژاد، قاری ممتاز کشوری از استان خراسان رضوی به عنوان نماینده کشورمان اعزام می‌شود.
بر اساس اطلاعات دریافت شده، بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه از دوم تا هفتم مردادماه در شهر کازان برگزار خواهد شد.
نمایندگان کشورمان نیز روزهای ابتدایی مردادماه عازم روسیه خواهند شد.
طی برگزاری جلسات مشترک با کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم و بر اساس مصوبه این کمیته، حسینی‌نژاد به عنوان نماینده کشورمان برای حضور در این رویداد رقابتی انتخاب شد.
یادآور می‌شود، سیدامید حسینی‌نژاد، سال گذشته و در چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که به میزبانی شهر بجنورد خراسان شمالی برگزار شد، رتبه چهارم رشته قرائت تحقیق را به دست آورد.
وی سابقه حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشورهایی همچون ترکیه را نیز در کارنامه دارد.
قاریان و حافظان کشورمان یک سال در میان به مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه اعزام می‌شوند، سال گذشته حسین خانی‌بیدگلی، حافظ کل قرآن کریم به نمایندگی از کشورمان اعزام شد و در نهایت رتبه دوم این رویداد را به دست آورد.