خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ورود 905 خودرو نجات و تجهیزات امدادی به ناوگان هلال‌احمر - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 15:51
با حضور سرپرست ریاست جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر، آیین الحاق 905 دستگاه خودرو و سایر تجهیزات امدادی به ناوگان هلال احمر برگزار شد.
ناوگان،دستگاه،امدادي،كوليوند،نجات،جمعيت،تجهيزات،حوادث،كمك،رئيس

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با حضور محمد مخبر؛ سرپرست ریاست جمهوری و پیرحسین کولیوند؛رئیس جمعیت هلال‌احمر، آیین الحاق 905 دستگاه خودرو و سایر تجهیزات امدادی به ناوگان هلال‌احمر برگزار شد.
پیرحسین کولیوند در این مراسم گفت: امروز این خودروها و تجهیزات امدادی با کمک همه اعضا و کارکنان و داوطلبان هلال‌احمر تهیه شده و برای کمک به مردم و نجات جان آنها در حوادث و سوانح به ناوگان هلال‌احمر اضافه شد و از امروز در استان‌های سراسر کشور توزیع می‌شود.
کولیوند ادامه داد: علاوه بر خودروهای خریداری شده، 50 هزار دستگاه چادر امدادی تیپ 4 که از نوع جدید است، 20 دستگاه پهپاد و 900 دستگاه بیسیم دیجیتال برای پاسخگویی سریع به حوادث و 5 دستگاه ربات نجات دریایی به ناوگان هلال احمر افزوده شد تا این ناوگان برای حضور در حوادث چابک‌تر عمل کند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: علاوه بر نوسازی ناوگان و تجهیزات، 4 فروند بالگرد و 69 دستگاه خودروی نجات که زمین‌گیر شده بودند نیز تعمیر شده و به ناوگان امدادی هلال‌احمر افزوده شدند.
وی با اشاره به برگزاری مراسم الحاق خودروها در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) افزود: این محل را انتخاب کردیم تا به امام و شهدا بگوییم به قولی که برای کمک به مردم و نجات جان آنها داده‌ایم، پایبندیم.
کولیوند ادامه داد: با مصوبه دولت سیزدهم، 600 دستگاه خودرو امدادی دیگر که خریداری شده تا آبان‌ ماه به ناوگان هلال‌احمر اضافه می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هلال‌احمر عملیات امدادی و درمانی اربعین را پیش رو داریم، افزود: عملیات پزشکی حج که الگویی برای سایر کشورهای مسلمان بود، با تلاش کادر درمان هلال‌احمر و با موفقیت انجام شد.
وی تاکید کرد: هلال‌احمر ایران در سال‌های اخیر، عالی‌ترین نشان فداکاری دولت ترکیه و نشان عالی فدراسیون را دریافت کرده اما آنچه برای این جمعیت مهم است، خدمت‌رسانی به مردم در شرایط سخت بوده است‌.
انتهای پیام/