سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشف 108000 قلم تجهیزات پزشکی قاچاق در شهرری

تسنیم | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 15:18
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف احتکار بیش از 108 هزار قلم تجهیزات پزشکی قاچاق به ارزش 5 میلیارد تومان خبر داد.
پليس،تهران،گمركي،كالاي،قاچاق،كالاهاي،محل،دپو،پانسمان،افشاري

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار کالای پزشکی در جنوب تهران شدند.
وی افزود: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای قاچاق خارجی در انباری در شهرری تخلیه و دپو شده است که این کالاهای خارجی توسط خودروهای شوتی از شهرهای جنوبی به اطراف تهران منتقل و سپس توسط وانت به این مکان منتقل و سپس به بازار ارسال می‌شوند.
سرهنگ افشاری بیان کرد: مامورین این پلیس، محل موصوف را بازرسی کردند که مشخص شد این محل یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاها در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت نشده و مقادیر انبوهی کالاهای پزشکی از نوع پانسمان مخصوص زخم‌های مزمن در محل دپو شده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: طی استعلامات گمرکی مشخص شد اسناد گمرکی مربوط به سالهای گذشته است و مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی هستند.
این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل تعداد 108.367 قلم پانسمان مخصوص زخم‌های مزمن ساخت ایتالیا که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.
این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 5 میلیارد تومان اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: مصرف‌کنندگان داروها و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق به دلیل انقضای تاریخ مصرف و فاقد استاندارد لازم بودن، معمولا به انواع بیماریها و امراض دچار می‌شوند، از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه قاچاق یا احتکار کالا با این پلیس به شماره‌های 02166747343 یا 09999871392 تماس بگیرند.
انتهای پیام/