خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نزدیک شدن ناتو به مرز‌های روسیه مقابله مسکو را به دنبال دارد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 15:00
سخنگوی کرملین درباره در خصوص نزدیک شدن ناتو به مرز‌های روسیه هشدار داد.
ناتو،روسيه،نظامي،ايجاد،يونان،ائتلاف،مسكو

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت اقدامات ائتلاف آتلانتیک شمالی (ناتو) که در اجلاس سران در واشنگتن اعلام شد، روسیه را ملزم به اتخاذ تصمیماتی برای مقابله با ناتو می‌کند.
به گزارش تاس، او گفت: ما تصمیم ناتو برای ایجاد هاب‌های لجستیکی در شهر‌های ساحل دریای سیاه و ایجاد پایگاه‌های اضافی در اروپا را می‌بینیم؛ و می‌بینیم که در واقع، زیرساخت‌های نظامی ناتو به طور مداوم و به تدریج به سمت مرز‌های ما در حال حرکت است.
به گفته این سیاستمدار، این ائتلاف هدف سرکوب و تحمیل یک شکست استراتژیک به روسیه را دنبال می‌کند که مستلزم آن است که مسکو "اقدامات تلافی جویانه متفکرانه، هماهنگ و موثر برای مقابله با ناتو" اتخاذ کند.
پیشتر سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفته بود که مسکو به استقرار موشک‌های دوربرد آمریکایی در آلمان پاسخ خواهد داد.
به گفته وی، واکنش روسیه نظامی خواهد بود.
نیکوس دندیاس، وزیر دفاع یونان هم امروز گفت در حاشیه نشست ناتو در واشنگتن سندی امضا شد که طبق آن سه کشور یونان، بلغارستان و رومانی توافق کردند در جناح شرقی ناتو یک کریدور نظامی ایجاد شود.
مترجم: اعظم پورکند