سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیش‌بینی جو ناپایدار در آذربایجان شرقی

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 14:25
تبریز-رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲ روز آینده جوی ناپایدار در استان حاکم می شود.
استان،درجه،احتمال،آذرخش،گراد،وزش،هواشناسي،دماي

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در ۲ روز آینده جوی ناپایدار در استان حاکم می‌شود، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، این وضعیت به ویژه در نیمه شمالی و شرقی استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد شد.
وی اظهار کرد: بر این اساس، گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید، احتمال خیزش گرد و خاک، رگبار باران، غرش آذرخش، در مناطق مستعد بارش تگرگ و برخورد آذرخش می‌شود.
رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بارش‌های رگباری، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای وجود دارد.
امیدفر، ادامه داد: با توجه به احتمال وزش باد شدید، سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین انجام اقدامات پیشگیرانه برای محکم کردن سازه‌های سبک، تابلوهای تبلیغاتی و سقف گلخانه‌ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی استان ضروری است.
وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای ۱۲ درجه و میانه با ۳۷ درجه سانتی گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در این بازه زمانی در خنک‌ترین زمان به ۲۰ و در گرم‌ترین زمان به ۳۴ درجه سانتی گراد رسید.