خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ضرورت مواجهه عالمانه در شیوه‌های خدمت‌رسانی به مددجویان

مهر | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 13:55
رئیس هیات امنای کمیته امداد بر ضرورت مواجهه عالمانه در شیوه‌های خدمت‌رسانی به مددجویان در کمیته امداد تاکید کرد.
امداد،كميته،خدمت،كازروني،امناي،هيأت،رئيس،جاودان،تقوا

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله محسن کازرونی در همایش سراسری مدیران کمیته امداد که در شهر مقدس قم در حال برگزاری است، با اشاره به خدمات امدادگران به خانواده‌های نیازمند و مددجویان، گفت: خدمتی که شما به مددجویان ارائه می‌دهید در تاریخ ماندگار است.
وی تاکید کرد: کار در کمیته امداد به ظاهر کوچک است اما چشمه‌هایی از آن می‌جوشد.
رئیس هیأت امنای کمیته امداد اظهار کرد: خدمت به مردم جاودان و ماندگار است و شوق را در انسان بر می‌انگیزد.
خاصیت کار در کمیته امداد این است که رقابت بر سر خدمت شکل می‌گیرد.
وی با اشاره به تنوع خدمات کمیته امداد از جمله قرض‌الحسنه، جهیزیه، اشتغال و … تصریح کرد: در مورد خدمت و صدها کاری که کمیته امداد انجام می‌دهد، آنچه می‌تواند ما را و کار ما را نگه دارد و جاودان کند، همان کار خیر و خدمت به مردم است.
آیت‌الله کازرونی خدمت در کمیته امداد را مایه افتخار دانست و ادامه داد: چیزی بهتر از کار خیر نیست.
وی با بیان اینکه خدمات کمیته امداد فقط در حوزه مالی نیست بلکه علاوه حوزه فرهنگی و امور معنوی را نیز شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: اخلاق و کردارهایی باید به مددجو و خدمت‌گیرنده منتقل شود که هم خودمان را آراسته می‌کند هم آنان را.
رئیس هیأت امنای کمیته امداد افزود: دنیا سراسر طوفان است و برای نجات باید اهل تقوا بود و ایمان را تقویت کرد.
وی ادامه داد: توکل را بادبان کشتی قرار دهید و با موضوعات عالمانه برخورد کنید زیرا نمی‌توان با روش‌های گذشته کمیته امداد را مدیریت کرد؛ اگر با روش جدید جلو نرویم بی‌شک عقب می‌مانیم.
آیت‌الله کازرونی عقل و صبر را ناجی در طوفان‌های دنیوی دانست و اضافه کرد: با همین نگاه است که کمیته امداد از صدر تا ذیل نوکر مردم هستند.
رئیس هیأت امنای کمیته امداد خاطرنشان کرد: توسل و تقوا و آشنایی با مفاهیم عمیق قیام امام حسین (ع) که سفینه نجات است، می‌تواند تضمین کننده توفیق در خدمت‌گذاری باشد.