خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین بزرگراه جنوب کشور در قشم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 13:49
عملیات اجرایی بزرگراه بعثت به عنوان بزرگترین بزرگ راه جنوب کشور در غرب شهرستان قشم آغاز و کلنگ آن به زمین زده شد.
كيلومتر،قشم،بزرگراه،معاون،سازمان،آسفالت،روستاي،شهرستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین بزرگ‌راه جنوب کشور در شهرستان قشم با حضور داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، امام جمعه ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، جمعی از مردم محلی، شهردار قشم و دیگر مسوولان برگزار شد.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم روز پنجشنبه در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه گفت: طول بزرگراه بعثت 65 کیلومتر است که با اعتبار 10 هزار میلیارد ریال اجرا می‌شود.
سعید اکبریان تصریح کرد: بزرگراه بعثت از فرودگاه بین‌المللی قشم تا روستای باسعیدو اجرا می‌شود و شامل عملیات خاکی، ابنیه فنی و انجام آسفالت است.
براساس این گزارش، امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی قطعه اول بزرگراه توحید حدفاصل بزرگراه امام رضا (ع) شهر قشم تا روستای نخل‌گل نیز در شهرستان قشم افتتاح شد.
اکبریان با اعلام اینکه طول مسیر بزرگراه توحید 10 کیلومتر رفت و 10 کیلومتر برگشت است، بیان داشت: بخش نخست این‌ پروژه تا روستای نخل‌گل در دو مسیر رفت و برگشت هر مسیر به طول 2.5 کیلومتر امروز افتتاح شد.
به گفته معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم، عملیات اجرایی قطعه یک با 500 میلیارد ریال اعتبار و اجرای رفیوژ میانی، جداول کناری، احداث روشنایی و آسفالت به بهره‌برداری رسیده است.
شهرستان قشم دارای 581.1 کیلومتر راه شامل 27.2 کیلومتر بزرگراه، 163.2 کیلومتر راه اصلی، 65.5 کیلومتر راه فرعی، 303.3 کیلومتر راه روستایی و آسفالته، 4.8 کیلومتر راه خاکی و 17 کیلومتر راه شوسه (جاده ای که عملیات زیرسازی آن انجام شده باشد و به جای آسفالت روی آن شن ریخته باشند) است.
انتهای پیام/7558