خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ثبت رکورد 355 مگاوات مصرف برق در خراسان جنوبی

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 13:49
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه کشور  77 هزار مگاوات اوج  مصرف  برق را  تجربه کرد که رکورد بی سابقه ای بود گفت: خراسان جنوبی نیز رکورد 355 مگاوات را ثبت کرد که از میزان اوج بارسال گذشته فراتر بوده است.
برق،مشتركان،خراسان،جنوبي،مصرف،استان،پويش،مشتركين،جوايز،همراهي

مهدی دادگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر در ایام گرمی قرار داریم و طبق گزارشات هواشناسی هوای گرم در کشور و به ویژه استان همچنان تداوم دارد.
وی ادامه داد: اوج مصرف در کشور تا کنون به 77 هزار مگاوات رسیده که رکورد بی سابقه ای در مصرف برق بوده ودر استان خراسان جنوبی هم رکورد 355 مگاوات را پشت سر گذاشتیم که از میزان اوج بار سال گذشته فراتر رفته است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم از مشترکان انتظار داریم همراهی ویژه را با شرکت برق داشته باشند و از مصارف غیر ضروری در این ایام چشم پوشی کنند تا ما با مدیریت مصرف برق ، ضمن حفظ پایداری شبکه بتوانیم برق بیشتری را در اختیار بخش‌های مولد اقتصاد استان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه از تمام مشترکان به ویژه مشترکان خانگی انتظار همراهی داریم، گفت: مشترکان خانگی می‌توانند علاوه بر پاداش های نقدی 500 تا 2000 تومان به ازای هر کیلووات ساعت صرفه جویی نسبت به مدت مشابه سال قبل، می توانند با مشارکت در پویش با انرژی که امسال برای اولین بار پیش بینی شده از جوایز ارزشمند این پویش نظیر 300 دستگاه خودرو و میلیاردها تومان جوایز نقدی بهره‌مند شوند.
دادگر یادآور شد: مشترکان برق با صرفه‌جویی حداقل 15 درصدی و بیشتر شانس خود را برای بهره مندی از این جوایز افزایش خواهند داد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی ضمن تشکر از کلیه مشترکین بابت همراهی و درخواست تداوم مدیریت مصرف برق، اظهار امیدواری کرد مشترکین بتوانند علاوه بر سه دستگاه خودرو سهمیه مشترکین خراسان جنوبی در سه قرعه کشی باقی مانده تا پایان تابستان ، سهم بیشتری از 285 خودرو باقیمانده پویش را نصیب استان خراسان جنوبی کند.
انتهای پیام/253