خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تأمین زیرساخت‌های روستایی باید در اولویت ویژه قرار گیرد

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 13:43
سنندج_فرماندار سنندج گفت: تأمین زیرساخت‌های روستایی با هدف توسعه پایدار و جلوگیری از مهاجرت به شهر باید در اولویت ویژه قرار گیرد.
سنندج،مناطق،اعتبارات،شهرستان،تخصيص،محروم،حوزه

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عسکری ظهر پنج شنبه در جلسه کمینه برنامه‌ ریزی شهرستان سنندج که در سالن جلسات بهزیستی این شهر برپا شد، بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در روستاها و مناطق محروم شهرستان سنندج تاکید کرد و خواستار بازنگری تخصیص اعتبارات به مناطق محروم و قرار دادن مناطق حاشیه شهر سنندج مانند ننله، آساوله، دوشان در فهرست مناطق محروم و تخصیص اعتبارات ویژه به این بخش‌ها شد.
وی قرار دادن مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار را در لیست مناطق شهری جفا در حق مردم این مناطق دانست و از نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری و تخصیص اعتبارات ملی به این مناطق شد.
فرماندار سنندج شاخص برخورداری روستاهای سنندج با میانگین کشوری را بسیار بالا دانست و افزود: در این راستا توسعه روستاهای سنندج نیازمند توجه ویژه است‌.
عسکری با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبارات متمرکز و ۱۵ درصد اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی به شهرستان سنندج تخصیص می‌یابد یادآور شد: منابع و اعتبارات شهرستانی بسیار اندک و محدود است در حالیکه این شهرستان با نیازها و مشکلات متعددی مواجه است.
وی توسعه زیرساخت‌های بخش‌های مختلف شهرستان در حوزه آب، راه، مسکن و بهداشت را نیازمند اعتبارات جهشی دانست.
فرماندار سنندج بر تخصیص ارزش افزوده شهرداری‌ها به حوزه کارهای عمرانی شهرستان سنندج تاکید کرد و گفت: ارزش افزوده‌ای که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به شهرداری‌ها داده می‌شود تنها باید در حوزه عمرانی هزینه شود.