خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سواحل شمالی و مرکزی استان بوشهر متلاطم می‌شود

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 13:31
بوشهر- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در پنج روز آینده سواحل شمالی و مرکزی استان بوشهر در برخی ساعات به دلیل وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی متلاطم پیش‌بینی می‌شود.
باد،استان،وزش،هواشناسي،بوشهر

طلیعه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در پنج روز آینده، سواحل شمالی و مرکزی استان در برخی ساعات به دلیل وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی متلاطم پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: همچنین در این مدت غبار محلی، وزش باد در بعضی ساعات و گاهی باد و گرد و خاک پدیده‌ی غالب در سطح استان خواهد بود.
وی گفت: آسمان استان بوشهر در ساعت‌های آینده صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و فردا در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
محمدی تصریح کرد: جهت وزش باد متغیر، غالباً جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و در طول روز تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتی متر و در سواحل شمالی و مرکزی در ساعاتی از ظهر تا اوایل شب ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتی‌متر پیش بینی می‌شود.