خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چالش های تأمین ارز دارو و تجهیزات پزشکی

مهر | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 13:12
مدیر راهبری و پایش امور استان های سازمان غذا و دارو گفت: تأمین ارز دارو و تجهیزات پزشکی، موضوعی است که قطعاً چالش‌های خاص خود را دارد.
منطقه،محور،سلامت،دارو،كلان،كالاهاي،مهديزاده،داروها

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس مهدیزاده، در همایش کلان منطقه آزمایشی منطقه ۳، افزود: استفاده از توان و پتانسیل‌های دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه در انجام بهتر اقدامات و فعالیت‌ها و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، مؤثر خواهد بود.
وی با اشاره به مشکلات انباشته در حوزه دارو، تصریح کرد: موضوع تأمین ارز دارو و تجهیزات پزشکی، موضوعی است که قطعاً چالش‌های خاص خود را دارد و این مهم، افزایش همگرایی و همکاری معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها، به ویژه کلان منطقه را می‌طلبد و حل مسائل کلان منطقه به صورت مشترک، راهکار منطقی، معقول و به صرفه است.
مهدیزاده اظهار کرد: در زمینه مبارزه با قاچاق دارو و کالاهای سلامت محور به منظور تشخیص داروها و غذاهای تقلبی باید از سیستم‌ها و سامانه‌های فناوری اطلاعات به منظور ارتقای آگاهی همکاران، استفاده کنیم.
وی با اشاره به حمایت از کالاهای با اصالت و سلامت محور، افزود: باید بدانیم که ظرفیت‌های ما در زمینه تولید محصولات سلامت محور اعم از دارویی، آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و کالاهای سلامت محور چه از نظر حجم تولید و چه از نظر قیمت در چه وضعیتی است، تا حمایت‌های لازم به عمل آید.
مدیرکل راهبری و پایش امور استان‌های سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه وظیفه ما این است که با اطلاع‌رسانی درست، آگاهی مردم در خصوص تشخیص درست و مصرف منطقی محصولات سلامت محور و داروها را ارتقا دهیم، گفت: سعی داریم ظرفیت منطقه خودمان را بالا ببریم و این مهم مستلزم قوی بودن اتاق‌های فکر است تا به عنوان دانشگاه بتوانیم در سیاست‌گذاری‌های استانی پیشرو باشیم.