خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۸۱ هزار مودی مالیاتی می‌توانند از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 12:49
خرم‌آباد - مدیرکل امور مالیاتی لرستان تأکید کرد: ۸۱ هزار مودی مالیاتی این استان می‌توانند از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند.
ماليات،لرستان،استان،اشاره،مالياتي،محل،تومان

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت اله صالحی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان ضمن اشاره به سهم مالیات در هزینه‌های دولت و تحقق سهمیه پیش‌بینی شده استان از محل مالیات در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: ۱۰ تا ۱۵ درصد این سهمیه از محل منابع ملی بوده است.
وی با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی استان به بخشودگی جرایم مالیاتی اشاره کرد و افزود: سال گذشته، ۱,۲۳۷ میلیارد تومان درخواست بخشودگی جرایم داشتیم که از این مبلغ ۱,۲۲۵ میلیارد تومان یعنی حدود ۹۹ درصد آن انجام گرفت.
مدیرکل امور مالیاتی لرستان، گفت: سال گذشته ۱۰۵ هزار پرونده مالیات مشاغل داشتیم که ۸۰ هزار پرونده، تبصره ماده ۱۰۰ شدند، افزود: در لرستان ۵۰ هزار پرونده، مالیاتشان صفر و ۱۹ هزار زیر پنج میلیون تومان است ازاین‌رو می‌توان گفت مالیات ۸۵ درصد از پرونده‌ها صفر یا کمتر از پنج میلیون تومان است.
صالحی، گفت: امسال هم ۸۱ هزار مودی داریم که می‌توانند از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند.
حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در لرستان نیز در این دیدار، ضمن تسلیت ایام محرم و خداقوت به کارکنان مالیاتی، اظهار داشت: برای افزایش سهم استان از محل مالیات بر ارزش‌افزوده یک هیئت اندیشه‌ورز تشکیل شود تا شهرداری‌ها بتوانند با استفاده از آن تغییروتحول جدی در مبلمان شهری ایجاد کنند.
وی در بخشی دیگری از سخنان خود، با اشاره به نرخ بالای تعداد خانه‌های خالی و اشاره به اینکه این خانه‌ها، سرمایه‌های کشور هستند، افزود: این سرمایه‌های راکد باید موردتوجه قرار بگیرند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان در خصوص سهم استان در مالیات بر ارزش‌افزوده نیز، افزود: برای افزایش سهم استان از محل مالیات بر ارزش‌افزوده، شایسته است یک هیئت اندیشه‌ورز تشکیل شود تا با افزایش این نرخ، شهرداری‌ها بتوانند با استفاده از آن تغییروتحول جدی در مبلمان شهری ایجاد کنند.
حجت‌الاسلام شاهرخی بر شناسایی افرادی که مالیات پرداخت نمی‌کنند تأکید کرد و گفت: مبارزه با فرار مالیاتی عدالت اقتصادی است.