سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پاکستان اقامت 1.45 میلیون افغان را تا یک سال دیگر تمدید کرد

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 12:13
در پی سفر کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به اسلام آباد، پاکستان اقامت 1.45 میلیون پناهجوی افغان دارای کارت اثبات ثبت را برای یک سال دیگر تمدید کرد.
افغان،پاكستان،افغانستان،پناهجويان،پناهندگان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر نخست‌وزیری پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: کابینه فدرال تمدید یک‌ساله اعتبار کارت‌های اثبات ثبت(PoR) 1.45 میلیون مهاجر افغان را تصویب کرد.
بر اساس این تصمیم، روند اخراج پناهجویان افغان دارای این مدرک اقامتی متوقف شده و کارت‌های آنها تا 30 ژوئن 2025 اعتبار خواهد داشت.
کارت‌های PoR یک سند هویتی است که برای پناهندگان ثبت‌نام‌شده‌ افغان صادر شده است؛ علاوه بر این کارت، 800 هزار پناهجوی دیگر افغان ساکن پاکستان نیز کارت شناسایی «شهروندی افغانستان» دارند.
کابینه دولت پاکستان در حالی تصمیم تمدید اقامت پناهجویان افغانستان را اتخاذ کرده که گزارش‌هایی مبنی بر تعلیق بازگرداندن شهروندان بدون مدرک افغانستان وجود دارد.
«فیلیپو گراندی» کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، پس از دیدار با رهبران پاکستان در پایان سفر سه‌روزه خود، تعلیق طرح بازگشت شهروندان افغانستان به کشورشان را تأیید کرده بود.
انتهای پیام/.