خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احتمال وقوع سیلاب های محلی در مازندران

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 11:43
ساری- هواشناسی مازندران با هشدار زرد هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب های محلی در ارتفاعات استان اخطاریه صادر کرد.
استان،غلامپور،رگبار،هواشناسي،ارتفاعات،هواي

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد غلامپور کارشناس هواشناسی مازندران درباره دمای هوای استان گفت: دیروز شهرهای قائم شهر، ساری، آمل، جویبار و گلوگاه با بیشینه دمای ۳۵ درجه گرم‌ترین و صبح امروز دلیر چالوس با ۱۳ درجه سانتیگراد خنک مناطق استان بودند.
غلامپور افزود: نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز پنجشنبه ۲۱ تیرماه تا شنبه هوای گرم و شرجی در استان ادامه دارد و در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و در ارتفاعات رگبار و رعد وبرق پراکنده را خواهیم داشت.
وی گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز گاهی با شمالی شدن جریانات علاوه با کاهش شدت گرما، شاهد ابرناکی و وزش باد در استان خواهیم بود و در دامنه‌ها و ارتفاعات استان رگبار و رعد وبرق پیش بینی می‌شود که البته در مناطق پایین دست احتمال رگبار پراکنده هم وجود دارد.
کارشناس هواشناسی افزود: از نظر دمایی هم هفته آینده هوای خنک‌تری خواهیم داشت و طی این مدت در ارتفاعات احتمال سیلاب نقطه‌ای و محلی و ریزش سنگ در جاده‌ها و محورهای کوهستانی در ساعات بعدازظهر و شب وجود دارد.
غلامپور گفت: دریا هم امروز موج کوتاه دارد و برای فعالیت‌های دریایی مناسب است.