سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۱۳۷ شعبه دادگاه صلح در استان کرمان نیاز است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 11:25
کرمان- رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با توجه به نیازسنجی ها، ۱۳۷ شعبه دادگاه صلح در استان کرمان مورد نیاز است اما امکانات و تجهیزات کنونی برای ایجاد آنها کافی نیست.
صلح،كرمان،دادگستري،استان،حميدي،رئيس،رؤساي،انديشي،بلوچستان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی صبح پنجشنبه در نشست هم اندیشی رئیس مرکز حل اختلاف کشور که به صورت ویدئو کنفرانس با رؤسای کل دادگستری استان‌های کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه در راستای راه اندازی دادگاه‌های صلح در استان‌های یزد، کرمان و سیستان بلوچستان برگزار شده است.
وی افزود: در جلسه امروز به دنبال هم اندیشی جهت اجرای بهتر قانون جدید شورای حل اختلاف هستیم.
حمیدی بیان کرد: انتظار می‌رود بتوانیم با جمع بندی درست از نظرات رؤسای دادگستری استان‌های جنوب شرقی، این قانون به نحو مطلوب اجرا شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: انتظار می‌رود با کمک معاونت مالی و پشتیبانی قوه قضائیه و ظرفیت‌های درون استان دادگاه‌های صلح ایجاد شود.
حمیدی تصریح کرد: با توجه به نیازسنجی‌ها، اگر هر شعبه را دارای ۲۰۰ پرونده ورودی در نظر بگیریم، ۱۳۷ شعبه دادگاه صلح در استان کرمان مورد نیاز است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: امکانات و تجهیزات کنونی برای ایجاد ۱۳۷ شعبه دادگاه صلح کافی نیست.
وی ادامه داد: ۵ نفر قاضی شورا داریم که ۴ نفر زن و یک نفر مرد هستند بنابراین شرایط ایجاب می‌کند از قضات دادگاه‌ها یا دادسرا در دادگاه صلح استفاده کنیم.
حمیدی خاطرنشان کرد: بایستی به کارمندان مناطق محروم و قضات در شهرهای محروم امتیازات ویژه ای تخصیص داده شود تا آنان انگیزه بیشتری جهت خدمت در دادگاه‌های صلح داشته باشند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان، خواستار تخصیص و تأمین اعتبار ویژه جهت راه اندازی دادگاه‌های صلح شد.
حمیدی گفت: بایستی قوه قضائیه امکانات، نیروی انسانی و تجهیزات کافی را در اختیار دادگاه‌های صلح قرار دهد.
نشست هم اندیشی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز حل اختلاف کشور با رؤسای کل دادگستری استان‌های کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان و همچنین جمعی از شورای قضائی استان و رؤسای دادگستری شهرستان‌ها به صورت ویدئو کنفرانس و با موضوع راه اندازی دادگاه‌های صلح در سالن شهید بهشتی دادگستری استان کرمان برگزار شد.