سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قیام امام حسین (ع) ریشه انقلاب اسلامی است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 11:19
ساری- استاندار مازندران از قیام امام حسین (ع) به عنوان ریشه اساسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یاد کرد.
مقدس،دفاع،مازندران،مركز،هفته،نشر،حفظ

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری صبح پنجشنبه در نشست حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام به عنوان ریشه اساسی انقلاب و دفاع مقدس یاد کرد و نگه داشتن یاد شهیدان در جامعه را یک ضرورت بیان کرد.
نوری مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران را یک مجموعه فرهنگی کم نظیر، پرمخاطب پر اثر دانست و بر تکمیل هرچه سریع‌تر این مرکز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف از جمله مصوبات آخرین سفر رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی، برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ملی و خیرین استان تأکید کرد.
سرهنگ پاسدار محمدحسن سلامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده جهت بزرگداشت هفته دفاع مقدس، هفته مذکور را هفته بزرگداشت حماسه و ایثار و فرصتی جهت بیان مجاهدت‌های بی‌نظیر ملت بزرگ ایران در سال‌های دفاع مقدس برشمرد.
وی گسترش معارف دفاع مقدس را یک ضرورت دانست و افزود: همزمان با هفته دفاع مقدس و واحد درس معارف دفاع مقدس در کلیه دانشگاه‌های استان تدریس خواهد شد.
پیگیری توافقات انجام شده با بعضی از دستگاه‌های کشوری و استانی و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت خیرین دفاع مقدس دانشنامه استانی دفاع مقدس و ظرفیت‌های شهرستان مرکز استان برای ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران از دیگر مباحث مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با استاندار بود.