سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تدوین برنامه عملیاتی برون رفت از چالش ها/ کاهش بیکاری در مازندران

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 10:31
ساری- رییس مجمع نمایندگان مازندران خواستار تدوین برنامه عملیاتی برای برون رفت از چالش های پیش روی استان شد.
مازندران،استان،اشاره،نرخ،مسئولان،توسعه،اقتصادي،استاندار،مجمع ...

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حاجی پور صبح پنجشنبه در اولین جلسه مشترک اعضای مجمع نمایندگان مازندران در دوازدهمین دوره مجلس شورای و استاندار با اشاره به مهمترین مشکلات استان در زمینه پسماند و کمبود منابع آب زراعی ونیز مسائل مربوط به حوزه بازرگانی محصولات زراعی وباغی خواستار تدوین برنامه عملیاتی برای برون رفت از چالش‌های پیش روی استان در روند پیشرفت شد.
وی با اشاره به نقش مؤثر مسئولان استانی در شتاب بخشی به روند توسعه مازندران بر لزوم همگرایی با بخش نخبگانی برای مشارکت در عرصه تصمیم سازی های راهبردی تاکید کرد.
رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به همراهی ستودنی مردم این سامان با مسئولان از برگزاری سالم و پرشور انتخابات اخیر مجلس و ریاست جمهوری بدون هیچ گونه مشکلی در سطح استان تقدیر کرد.
یوسف نوری استاندار مازندران با اشاره به اهمیت همگرایی مسئولان بخش‌های مختلف در روند پیشرفت استان گفت: استفاده از ظرفیت اعضای مجمع نمایندگان در رفع ناترازی های اقتصادی، فرهنگی و عمرانی ضرورت دارد.
کاهش نرخ بیکاری در مازندران
نماینده عالی دولت در مازندران در تشریح بخشی از مشکلات و نارسایی‌های عمده در استان از فقدان زمین برای اجرای طرح‌های توسعه به عنوان دغدغه جدی یاد کرد و افزود: این مشکل به عنوان سد راه طرح‌های توسعه استان باید با کمک مجلس و دولت و همراهی دستگاه‌های مسئول ملی برطرف شود.
استاندار مازندران همچنین از موفقیت درکاهش نرخ بیکاری به ۶/۳ درصد و تورم به ۳۴ درصد در استان خبر داد وافزود: برای اولین بار نرخ مشارکت اقتصادی در مازندران به ۴۱/۳ درصد افزایش یافت.
نوری با اشاره به راه اندازی ستاد عالی نرخ رشد اقتصادی در استان خاطر نشان کرد: با تلاش‌های انجام شده ۱۴۵ واحد تولیدی مازندران از تملک سیستم بانکی خارج و به فعالان اقتصادی بازگردانده شد.
وی با تاکید بر تدین، متانت و همبستگی وصف ناپذیر علویان که در طول تاریخ از شعائر دینی و الگوهای اسلامی عزتمندانه پیروی کردند، خدمت رسانی بی منت به مردم این خطه را مایه مباهات دانست وافزود: چالش‌ها و مشکلات دامنه دار مازندران در پرتو همدلی، هم افزایی و وحدت نظر همه مسئولان، نخبگان و اثرگذاران توسعه استانی برطرف خواهد شد.