خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خانواده در نهادینه کردن فرهنگ حجاب بسیار موثر است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 09:55
مشگین شهر_رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین شهر گفت:خانواده در نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف نقش بسیار موثری دارد.
حجاب،فرهنگ،جامعه،دشمن،عفت،جعفري،حيا،عفاف،چادر،مراقب

محمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: اگر خانواده از همان ابتدای تربیت فرزند خود به او القا کند که حجاب چقدر می‌تواند تأثیر گذار باشد مطمئناً فرد بعد از وارد شدن به جامعه خودش بهترین و کامل‌ترین پوشش را انتخاب می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در جامعه اسلامی گفت: حفظ و صیانت از حجاب و عفت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که جامعه امروز بدان نیازمند است.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین شهر با اشاره به ۲۱ تیر ماه سالروز قیام خونین مردم ایران علیه کشف حجاب در واقعه مسجد گوهرشاد، افزود: به همین دلیل شورای فرهنگ عمومی کشور ۲۱ تیرماه را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری کرده است.
جعفری با بیان اینکه چادر بانوان را باید به عنوان تبرک بر چشم کشید که ارثیه بی بی زینب (س) است، تصریح کرد: در دفاع مقدس دشمن نتوانست فتح الفتوحی داشته باشد چرا که در جبهه نرم ورود کرده و در این تهاجم می‌خواهد چهره فرهنگ انقلاب را عوض کند.
وی افزود: مراقب باشیم دشمن فرهنگ ما را ندزدد، سبک زندگی ما را دچار اغتشاش آشوب و به هم ریختگی نکنند، که برای ماندن این چادر خون‌ها داده شده است.
جعفری با بیان اینکه سبک زندگی غربی رنگ و بویی از حیا و عفت زنانه و مردانه ندارد، گفت: وقتی در جامعه عفت و حیا وجود نداشته باشد بدون شک شاهد گسترش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری در حوزه‌های مختلف خانوادگی، فردی و اجتماعی همچون کاهش میل به ازدواج، افزایش آمار طلاق و افزایش بی‌بند و باری در جامعه و دیگر آسیب‌ها خواهیم بود.
وی با بیان اینکه دشمن خوب می‌داند که کجا را نشانه بگیرد، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از بخش‌های مختلف ورود کرد راه به جایی نبرد و در نهایت فرهنگ این انقلاب را نشانه گرفته است و ما باید مراقب حیله‌های دشمن باشیم.