خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معارفه امام جمعه تبریز با برگزاری استقبال مردمی

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 09:55
تبریز-مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری آئین معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان با مراسم استقبال مردمی در تبریز خبر داد.
جمعه،الاسلام،تبريز،حجت،آذربايجان،شرقي،فقيه،امام

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی با اشاره به انتصاب امام جمعه جدید تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از سوی مقام معظم رهبری گفت: مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین احمد مطهّری اصل ساعت ۱۱ جمعه ۲۲ تیر و در آئین نماز جمعه با حضور محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برگزار خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان شد: بر همین اساس مراسم استقبال مردمی از نماینده جدید ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز پیش از خطبه‌های نماز جمعه و با حضور آحاد مردم تبریز از میدان ساعت به سمت مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر برگزار خواهد شد.
گفتنی است حجت الاسلام احمد مطهری اصل متولد ۱۳۴۱ در تبریز و از روحانیون و علمای آذربایجان شرقی است که مدیریت حوزه علمیه استان از سوابق مدیریتی و حوزوی وی محسوب می‌شود.
حجت الاسلام مطهری پس از شهادت آیت الله «سید محمدعلی آل هاشم» سومین شهید محراب و ششمین امام جمعه تبریز از سوی مقام معظم رهبری ابتدا به سمت امام جمعه موقت و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و سپس از تیرماه ۱۴۰۳ به نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان شرقی و هفتمین امامت جمعه تبریز منصوب شد.