خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رقابت ۳۵ هزار داوطلب مازندرانی در نوبت دوم کنکور

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 09:31
ساری- رقابت ۳۵ هزار داوطلب مازندرانی برای نوبت دوم آزمون سراسری دانشگاه ها در کشور آغاز شد.
آزمون،صبح،علوم،امتحاني،داوطلب،آزمايشي،سراسري

به گزارش خبرنگار مهر، محمد عباس نژاد دبیر ستاد استانی آزمون‌های سراسری مازندران صبح پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران از رقابت ۳۵ هزار و ۶۹۹ داوطلب مازندرانی از فردا در نوبت دوم آزمون سراسری خبر داد وافزود: این تعداد از داوطلبان در پنج گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم انسانی، تجربی، هنر و زبان‌های خارجی رقابت می‌کنند.
وی افزود: از مجموع داوطلبان مازندرانی، تعداد ۱۲ هزار و ۸۴۸ داوطلب مرد و ۲۲ هزار و ۱۰۵ داوطلب زن هستند که در ۱۹ حوزه امتحانی در ۱۷ شهرستان شامل ساری، آمل، بابل، بابلسر، بندپی شرقی، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس و نوشهر، رامسر، سوادکوه، قایم‌شهر، کلاردشت، محمودآباد، نکا و نور به رقابت می‌پردازند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه معین استان با اشاره به برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم سال ۱۴۰۳ در ۱۹ حوزه امتحانی عنوان کرد: آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح امروز در حال برپایی است و گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی عصر امروز و گروه آزمایشی علوم تجربی نیز صبح روز جمعه ۲۲ تیر برگزار می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: فرآیند برگزاری آزمون، صبح‌ها ساعت ۸ و بعدازظهر ساعت ۱۴ و ۳۰ آغاز می‌شود و درهای اصلی حوزه‌های امتحانی به ترتیب رأس ساعت ۷:۳۰ صبح و ۱۴ بسته خواهد شد.