سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تجهیز بیش از هزار و ۷۰۰ حوزه آزمون سراسری به دستگاه آشکارساز

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 02:30
رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری گفت: بیش از هزار و ۷۰۰ حوزه آزمون سراسری به دستگاه آشکارساز مجهز شده‌اند.
آزمون،سراسري،سهميه،داوطلبان،كنكور،صدر،شناسايي،صبح

علی صدر، معاون آزمون‌های سازمان سنجش با حضور در برنامه تهران ۲۰ گفت:آزمون سراسری ۱۴۰۳ پنجشنبه در دو نوبت صبح (گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی) و بعد از ظهر(زبان‌های خارجه و هنر) برگزار می‌شود.
همچنین صبح روز جمعه حدود ۵۰۰ هزار نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
وی با بیان این که ساعت ۸ صبح فرایند آزمون شروع می‌شود؛ افزود: درب حوزه‌های امتحانی راس ساعت۷:۳۰ بسته خواهد شد از این رو داوطلبان یک ساعت زودتر در حوزه‌های امتحانی خود حضور داشته باشند.
صدر گفت:بزرگ‌ترین داوطلب کنکور سراسری متولد ۱۳۲۲ و جوان‌ترین ۱۳ سال سن دارد.
او ادامه داد:بسیاری از گروه ها و کانال‌های متخلف شناسایی و بسته شده است.
همچنین در آزمون‌ها متصدی کنکور دستگاه‌های سیگنال یاب دارند و هیچ داوطلبی نمی‌تواند وسایل الکترونیکی را برای تقلب وارد حوزه کنند.
وی با بیان اینکه داوطلبان در روز آزمون حتما مدارک شناسایی را باید به همراه داشته باشند؛ افزود: داوطلبان باید کارت آزمون را پرینت بگیرند و در دست داشته باشند.
صدر گفت: داوطلبانی که نمی‌خواهند از سهمیه منطقه‌ای خود استفاده کنند و مایل به استفاده سهمیه ایثارگری هستند تا ۲۲ تیر فرصت دارند در قسمت اطلاعات کد رهگیری مربوط به ارگان مربوطه را وارد کرده و از سهمیه ایثارگری بهرمند شوند.
دستگیری۱۱۴ کلاهبردار کنکور سراسری
همچنین محمد حسین حاجیلو، رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری در ارتباطی تلفنی با این برنامه گفت: ۱۱۴ فرد متخلف در آزمون سراسری شناسایی شده‌اند.
وی افزود: بیش از هزار و ۷۰۰ حوزه آزمون به دستگاه آشکار ساز مجهز شده‌اند.