خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«حسینیه معلی» برای اولین بار به 5 زبان پخش می‌شود - تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 21:31
برنامه تلویزیونی «حسینیه معلی» به 5 زبان ترجمه شده و همزمان با پخش در ایران از چند کشور دیگر هم روی آنتن خواهد رفت.
معلي،حسينيه،برنامه،حضور،ميز،اتفاق،فصل

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند روزی است که «حسینیه معلی» با گروه‌های جدید و مداحی‌های متفاوت به آنتن شبکه سه آمده و همچون گذشته نجم‌الدین شریعتی آن را اجرا می‌کند.
به گفته تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی، مأموریت اصلی «حسینیه معلی» مثل تمام حسینیه‌ها روضه‌خوانی و برپایی مجلس عزای اهل‌بیت (ع) است.
همان‌طور که در کنار پخش مداحی‌ها و آیین‌های مختلف، با حضور حجت‌الاسلام کرمی در میز ذاکرین، بحث‌های معرفتی و بازگو کردن شعور عاشورایی اتفاق می‌افتد.
با تغییراتی که در میز ذاکران و مداحان اتفاق افتاده، محمدرضا طاهری در سری جدید حضور دارند.
سیدرضا نریمانی و نزار قطری هم که از فصل گذشته در «حسینیه معلی» ماندگار شدند و مهدی رسولی بعد از یک فصل غیبت دوباره به این برنامه برگشت.
حجت‌الاسلام مصطفی کرمی هم بعد از یک تجربه حضور در «حسینیه معلی» یک بار دیگر در ایام محرم کنار دیگر مداحان میز ذاکران حضور پیدا می‌کند.
این برنامه همچنین تغییراتی در دکور داشته است و کمی با فصل قبل متفاوت‌تر خواهد بود.
در کنار این اتفاقات، برای اولین بار با توجه به استقبال گسترده کشور‌های خارجی از فصول گذشته حسینیه معلی امسال همزمان با پخش حسینیه معلی در دهه اول محرم از شبکه سه سیما و قرآن، ترجمه این برنامه به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو و ترکی نیز انجام شده و از شبکه های مختلف خارجی پخش می‌شود.
نکته جالب این است که پخش «حسینیه معلی» در کشورهای لبنان، پاکستان، ترکیه و برخی دیگر همزمان با پخش در ایران اتفاق می‌افتد و به درخواست خود این کشورها، برنامه ترجمه شده و بنابر اعلام سازندگان این برنامه، با استقبال خوبی هم مواجه شده است.
انتهای پیام/