خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش مصرف برق بخش خانگی و تجاری در لرستان+فیلم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 21:13
مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان از افزایش مصرف برق در این استان خبر داد.
مصرف،برق،لرستان،درصد،رستمي،مگاوات،خانگي،مراكز

قباد رستمی در گفت­‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم­‌آباد با اشاره به میزان مصرف برق لرستان، گفت: مصرف برق این استان در حال حاضر حدود 760 مگاوات است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 8 درصد مصرف در روز و 5 درصد در شب را داریم.‌
وی افزود: بیشترین میزان مصرف برق در لرستان با 480 مگاوات از مجموع 760 مگاوات مربوط به بخش خانگی و تجاری است.
.
مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: ما برای جلوگیری از قطعی برق خانه‌های مردم، مراکز عمومی از جمله بیمارستان‌ها و سایر مراکز خدمات‌رسان ناچاریم در بخش صنعت و کشاورزی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در بخش خانگی و مراکز درمانی خاموشی نداشته باشیم.
وی بیان کرد: از مصرف­‌کنندگان بخش تجاری و خانگی تقاضا داریم از وسایل پرمصرف غیرضروری مثل ماشین لباس­شویی، جاروبرقی و اتو، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل پرمصرف از ساعت 12 ظهر تا 18 عصر و همچنین از ساعت 21 تا 23 شب استفاده نکنند.
رستمی اذعان کرد: وزارت نیرو امسال جوایز بسیار خوب و ارزنده ای برای مشترکینی که در مقایسه با سال قبل حدود 15 درصد مصرف برق خود را کاهش بدهند ­در نظر گرفته­ است.
مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان خاطرنشان کرد: مشترکینی که 15 درصد مصرف خود را کاهش بدهند در قرعه‌کشی 300 خودروی دنا و 206 بین مشترکین کم­‌مصرف شرکت خواهند کرد و همچنین برای این مشتریان جوایز دیگری در نظر گرفته شده‌ است.
رستمی تصریح کرد: در لرستان تنها برای شهرستان پلدختر تعرفه گرمسیری محاسبه می‌شود و غیر از پلدختر هر مشترکی که از کولر گازی استفاده کند هزینه برق مصرف آن زیاد خواهد بود.
انتهای پیام/645