خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دمای هوا در شهرستان دشتستان به ۵۴ درجه سانتیگراد رسید

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 19:37
بوشهر- میزان بیشینه دمای هوا در شهر شبانکاره شهرستان دشتستان به ۵۴ درجه سانتیگراد رسید و چهار شهر دیگر در استان بوشهر نیز دمای بالای ۵۰ درجه داشتند.
درجه،دماي،بوشهر،شهرستان

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شدت گرما طی روزهای اخیر در استان بوشهر روند افزایشی داشته و در شهرستان دشتستان شاهد ثبت بیشترین دما هستیم.
طلیعه محمدی با اشاره به دمای بالای ۵۰ درجه در سه شهر شهرستان دشتستان، اضافه کرد: دمای هوا در شهر شبانکاره به ۵۴.۲ درجه، در آب‌پخش به ۵۱.۶ درجه و در برازجان به ۵۰.۶ درجه سانتیگراد رسید.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از ثبت دمای ۵۰.۳ درجه در شهرستان دشتی خبر داد و بیان کرد: در شهرستان تنگستان نیز دمای ۵۰.۲ درجه ثبت شده است.
وی افزود: بیشینه دمای هوا در دیلم ۴۷.۶ درجه، بهرگان ۴۶.۸ درجه و بوشهر نیز ۴۰ درجه بوده است که فردا نیز شاهد روند افزایشی دما خواهیم بود.
محمدی با اشاره به وضعیت شرجی هوا در سطح استان افزود: میزان رطوبت و شرجی در عسلویه ۸۶ درصد، دیر ۸۴ درصد، خارگ ۷۳ درصد و بوشهر ۷۲ درصد بوده است.