خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هواشناسی مازندران هشدار سیل صادر کرد

آفتاب | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 19:36
هواشناسی مازندران با اشاره به فعالیت ناپایداری محلی و همرفتی نسبت به وقوع سیلاب محلی و نقطه‌ای در دامنه‌ها و ارتفاعات این استان هشدار داد.
مازندران،هواشناسي،ارتفاعات،بعدازظهر،ساعات،رگبار،رعد،وزش

هواشناسی مازندران هشدار سیل صادر کرد
هواشناسی مازندران با اشاره به فعالیت ناپایداری محلی و همرفتی نسبت به وقوع سیلاب محلی و نقطه‌ای در دامنه‌ها و ارتفاعات این استان هشدار داد.
هواشناسی مازندران زمان فعالیت این سامانه را در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب روز‌های پنجشنبه این هفته تا روز یکشنبه اعلام و پیش بینی کرد که آسمان این استان در طی این مدت با رگبار و رعد و برق پراکنده، وزش باد و با احتمال تگرگ همراه خواهد بود.
هواشناسی منطقه اثر این سامانه ناپایدار را در دامنه‌ها و ارتفاعات استان پیش بینی کرد و نسبت به ریزش سنگ در جاده‌ها و محور‌های کوهستانی، صاعقه و احتمال وقوع سیلاب نقطه‌ای و محلی در طی این مدت هشدار داد.
هواشناسی مازندران در اخطاریه سطح زرد، به شهروندان توصیه کرد علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه و پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و و رعایت جوانب احتیاط در فعالیت‌ها طبیعت گردی در ساعات بعدازظهر، از اسکان یافتن در حاشیه و بستر رودخانه ها، مسیل‌ها و مناطق مرتفع در طی این مدت خودداری کنند.
براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر در ارتفاعات نیمه غربی با احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد و روز پنجشنبه نیز صاف تا نیمه ابری با تداوم هوای گرم و شرجی و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر در ارتفاعات با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیس بینی شده است.
آسمان مازندران از روز جنعه این هفته تا روز یکشنبه آینده صاف تا نیمه ابری با کاهش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر و شب با افزایش ابر، به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد و در روز‌های دوشنبه و سه شنبه نیز صاف تا نیمه ابری خواهد بود.