خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مدیریت اندیشه‌های راهبردی جهان اسلام در دانشگاه‌ها دنبال شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 19:25
بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: طرح مدیریت اندیشه‌های راهبردی جهان اسلام در مراکز آموزش عالی از حیث علمی و اندیشه دنبال شود.
فقيه،نمايندگي،نهاد،نظام،دانشگاه،بوشهري،صفايي

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار مدیران ستاد نهاد دانشگاهی کشور، اظهار کرد: نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها یکی از راهبردی‌ترین دستگاه‌های حاکمیت نظام است.
وی با بیان اینکه دانشگاه و محصول آنچه منابع انسانی و چه دانشی از ارکان حال و آینده نظام هستند، افزود: نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها باعث می‌شود که فضای دانشگاه اسلامی، انقلابی، دینی و ملی ریل‌گذاری شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی حرکت، جوهره دانشگاه را متحول کرد که برای حفظ آن به نظارت و مدیریت نیاز است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، کار نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها را راهبردی و استراتژیک دانست و خاطرنشان کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم جهانی هستیم و بیش از این جهانی می‌شویم و تأثیر این تعامل فوق العاده سنگین و بسیار ارزشمند است.
آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها باید طرح مدیریت اندیشه‌های راهبردی جهان اسلام در مراکز آموزش عالی را از حیث علمی و اندیشه دنبال کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: این طرح ابتدا منطقه‌ای و در سطح جهان اسلام و سپس در بعد بین المللی ایجاد شود که اگر این گونه شد، نظام حاکم نظام کمال نجات بشر می‌شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: دانشگاه در ساختارسازی و معماری نظام نقش مهمی دارد و ما به شدت از نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها حمایت می‌کنیم