خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۳۱۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در استان قزوین کشف شد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 19:13
قزوین- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: در سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۳۱۲  فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی کشف و قطع شده است.
انشعاب،غيرمجاز،آب،فقره،فاضلاب،شركت،تضييع

به گزارش خبرگزاری مهر، داراب بیرنوندی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۳۱۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی کشف و قطع شده است.
وی افزود: از تعداد انشعاب های غیرمجاز ۱۹۷ فقره در حوزه روستایی و ۱۱۵ فقره نیز در حوزه شهری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین تصریح کرد: از متخلفان استفاده از انشعاب های غیرمجاز جرایم سنگین قانونی اخذ و پرونده های آن ها جهت برخورد لازم به مراجع قضایی ارجاع شده است.
وی خاطر نشان کرد: انشعاب های غیرمجاز تضییع حقوق عامه دولت و ملت است و احتمال بروز مشکلات بهداشتی را برای آب آشامیدنی مردم به دنبال دارد.
بیرنوندی یادآور شد: برابر قانون مجازات استفاده کنندگان از انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب و با تلاش شرکت، شعبه های خاص دادگاهی، به سرعت رسیدگی های لازم را انجام داده و تمامی تلاش در جلوگیری از تضییع حقوق مردم شریف در برخورداری از آب شرب بهداشتی و برخورد با متخلفین در دستور کار است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در پایان از مردم خواست بر اساس وظیفه شهروندی در صورت مشاهده هرگونه انشعاب غیرمجاز مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۲۲ اعلام نموده و در صورت حصول اطمینان از راستی آزمایی کارشناسان، از پاداش مربوطه نیز برخوردار شوند.