خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قالیباف تهران را به مقصد سنت‌پترزبورگ ترک کرد

مهر | سیاسی | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 19:01
رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در رأس هیأتی پارلمانی به منظور شرکت در نشست روسای مجالس بریکس، تهران را به مقصد سنت‌پترزبورگ روسیه ترک کرد.
بريكس،مجلس،رئيس،اسلامي،شوراي،مجمع

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در رأس هیأتی پارلمانی با بدرقه حمیدرضا حاجی‌بابایی نایب رئیس مجلس، محمود حسینی‌پور معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، احمدرضا دستغیب رئیس دیوان محاسبات کشور، رئیس حوزه ریاست و معاونان مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در نشست رؤسای مجالس بریکس، تهران را به مقصد سنت‌پترزبورگ روسیه ترک کرد.
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر علاوه بر شرکت در مجمع عمومی پارلمانی بریکس، دیدارهای دوجانبه‌ای نیز با رؤسای مجالس حاضر در این مجمع خواهد داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی، پیش از سفر به روسیه برای شرکت در مجمع بریکس گفت: در بریکس بیش از ۲۵۰ نشست کارشناسی در حوزه‌های مالی، پولی، اقتصادی و مسائل فرهنگی، اجتماعی برقرار می‌شود و این فرصت بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران که روابط خود با کشورهای بریکس را توسعه بدهد.
وی افزود: سیستم‌های پولی‌مالی مستقلی از بقیه سیستم‌های بین‌المللی به نام پی در بریکس وجود دارد که کشورها می‌توانند با هم تبادلات مالی پولی و تجاری خودشان را انجام بدهند.