خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پشه آئدس در مازندران مشاهده شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 18:32
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به مشاهده پشه آئدس در مازندران گفت: باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مراقب بود تا پشه آلوده بیماری تب دنگی را منتقل نکند.
پشه،تب،آئدس،دنگي،مازندران،بيماري

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، فرهاد غلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: ابتلا به بیماری تب دنگی در ایران تاکنون گزارش نشده است اما پشه آئدس در برخی مناطق از جمله در گیلان و در غرب مازندران مشاهده شد.
وی افزود: پشه آئدس در شهرستان رامسر مشاهده شده است اما ابتلای افراد به بیماری تب دنگی در منطقه و در استان گزارش نشد.
غلامی خاطرنشان کرد: بیماری تب دنگی از تعدادی از بیماران در جنوب کشور که به کشور‌های خلیج فارس رفت و آمد داشتند و به دلیل ابتلا به تب به ایران آمدند انتقال یافت تصریح کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه برای مهار پشه آئدس ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه سم پاشی برای مقابله با این پشه آغاز شده است اظهار کرد: مردم باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مردم از حضور در کنار برکه‌ها که آب راکد دارند بپرهیزند؛ وی محل تجمع زباله‌ یا دپوی لاستیک‌ها را نیز محل‌های کانونی پشه برشمرد.
انتهای پیام/