خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پابند الکترونیکی بر پای سارقان سابقه‌دار گلستانی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 18:13
رئیس کل دادگستری گلستان از اجرای طرح نظارت الکترونیکی سارقان سابقه دار در استان خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از سرقت در قالب این طرح، این افراد با استفاده از پابند الکترونیک تحت کنترل و نظارت پلیس قرار می گیرند.
گلستان،استان،خشن،سرقت،طرح،قرار،پابند،دستورالعمل،جرايم،دادگستري

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حیدر آسیابی در جلسه شورای استانی پیشگیری از جرم استان گلستان با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح در راستای دستورالعمل دادستان کل کشور و برای سارقانی که چهار بار و بیشتر سابقه سرقت دارند، اجرا می‌شود.
به منظور پیشگیری از سرقت در قالب این طرح، این افراد با استفاده از پابند الکترونیک تحت کنترل و نظارت پلیس قرار می‌گیرند.
رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: در گلستان هزار و 24 نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد حدود 600 نفر در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان هستند که هنگام آزادی با استفاده از پابند تحت نظر قرار خواهند گرفت.
کار شناسایی محل اسکان بقیه مشمولان این طرح، در حال انجام است و تاکنون 78 نفر تحت نظارت الکترونیکی با پابند قرار گرفته‌اند و بقیه نیز به‌زودی با سامانه تحت رصد قرار می‌گیرند.
در دو سال گذشته نیز با اعمال اقدامات سختگیرانه برای سارقان و جرایم خشن، استفاده از ارفاقات قانونی برای این افراد محدود شده و تا پایان دوران محکومیت به آنان مرخصی داده نمی‌شود.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: شعب ویژه در دادسراها و دادگاه ها و محاکم تجدیدنظر استان هم برای سرقت اختصاص یافته است تا برخورد با سارقان با سرعت و قاطعیت صورت گیرد.
مجموع این اقدامات در کنار فعالیت‌های پلیس سبب شد گلستان جزو استان‌های موفق در کاهش سرقت باشد.
وی در ادامه این جلسه از تدوین دستورالعمل جامع پیشگیری، کنترل و برخورد با جرایم خشن هم در استان خبر داد و گفت: این دستورالعمل توسط انتظامی استان با مشارکت دستگاه‌های متولی و تحت نظارت دادستانی مرکز استان در حال تهیه است.
آسیابی با تأکید بر برخورد بدون اغماض با مجرمان خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم آرامش مردم را سلب می‌کنند گفت: دادگستری گلستان از مأمورین انتظامی در مقابله با جرایم خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند و اخلال در نظم ایجاد کنند، قاطعانه حمایت می‌کند.
انتهای پیام/582