سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیمه‌شدن برای حضور در مراسم اربعین الزامی است

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 17:54
رئیس ستاد اربعین گفت: بیمه‌شدن برای حضور در مراسم اربعین الزامی است زیرا هزینه‌ درمان در کشور عراق بسیار بالا است و در توان زائرین ما نیست.
اربعين،ثبت،سامانه،شرط،ستاد،بيمه،بيني،رئيس

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال هوا از سال گذشته گرم‌تر باشد گفت: ساخت بیش از ۱۴۵ هزار مترمکعب سایه‌بان، مه پاش ها و نیازمندی‌هایی که تحمل گرما را تسهیل می‌کند را در دستور کار قرار داده‌ایم و همچنین بیش از ۲۰۵ میلیون بطری آب و ۱ میلیون قالب یخ و ده‌ها کارخانه تولید یخ نیز پیش بینی شده است.
میراحمدی افزود: هم در داخل کشور و هم در کشور عراق بیمارستان‌ و درمانگاه‌های سیار باید احداث شود که البته تمام این تمهیدات به نحو شایسته و کامل در حال انجام تا ان شاالله اربعین به یاد ماندنی داشته باشیم.
رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه ما امسال ثبت نام در سامانه سماح، یک هفته زودتر آغاز کردیم و زائران استقبال خوبی از خود نشان دادند گفت: تا به امروز بیش از ۵۰ هزار نفر در سامانه سلاح ثبت نام کرده‌اند تأکید ما این است که زایران ثبت نام را به تأخیر نیندازند.
بنا به درخواست زائران ۳ نوع بیمه در ۳ سطح پیش بینی شده است که هرکس منطبق با خواست خود، نوع بیمه را انتخاب کنند.
رئیس ستاد اربعین گفت: بیمه‌شدن برای حضور در مراسم اربعین الزامی است زیرا هزینه‌ای درمان در کشور عراق بسیار بالا است و در توان زائرین ما نیست.
وی با بیان اینکه برای عبور از مرز ۳ شرط داریم، افزود: اولین شرط، داشتن مدرک قانونی یعنی داشتن گذرنامه رسمی یا زیارتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، است.
شرط دوم، ثبت نام در سامانه سماح و سوم، بیمه شدن است.
هرکدام از این‌ها نباشد، زائر امکان خروج را نخواهد داشت.