خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

60 محموله فاقد مجوز در کاشان توقیف شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 17:32
رئیسی اداره راهداری کاشان ضمن اشاره به بررسی 120 محموله در محورهای مواصلاتی کاشان، گفت: 60 محموله فاقد مجوز در کاشان توقیف شد.
ناوگان،بارنامه،كاشان،باري،شهرستان،حمل،كنترل

علی اکبرآقایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 15 مورد گشت کنترل نامحسوس ناوگان باری شهرستان کاشان، با حضور نماینده پلیس راه و نماینده اداره راهداری در حوزه راه‌های شهرستان کاشان انجام شده است.
وی با بیان اینکه در این 15مورد گشت 120دستگاه انواع ناوگان باری کنترل شده است، افزود: از این تعداد حدود 60 دستگاه ناوگان متخلف باری فاقد بارنامه شناسایی و همگی جهت طی مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع داده شده‌اند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان کاشان 19 شرکت باربری در حال فعالیت بودند که وظیفه مدیریت حمل و نقل کالا و صدور بارنامه را بر عهده دارند.
وی گفت: تمامی ناوگان باری می‌بایست قبل از شروع سفر نسبت به اخذ بارنامه از شرکت های مذکور اقدام و شرکت‌های باربری نیز پس از طی فرآیند نظارتی درخصوص سلامت ناوگان و کنترل مدارک راننده نسبت به صدور بارنامه اقدام و سپس نسبت به جابه‌جایی کالا اقدام کنند.
آقایی تصریح کرد: کنترل ناوگان باری در قالب گشت‌های دروازه‌ای می‌تواند نقش به سزایی در جلوگیری از حمل بار با اضافه تناژ و حمل بار بدون بارنامه و در نهایت جلوگیری از ورود خسارت به راه‌ها و اموال بیت‌المال و تضییع حقوق دولتی شود.
انتهای پیام/801/