خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ادارات یزد فردا تعطیل هستند

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 17:31
بر اساس اعلام استاندار یزد در نشست شورای برنامه ریزی استان، ادارات اجرایی استان یزد فردا پنجشنبه 21 تیر تعطیل هستند.
استان،يزد،مصرف،برق،انرژي،آب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد،با افزایش دمای هوا و به تبع آن بالارفتن میزان مصرف آب و برق در استان یزد، تمامی ادارات اجرایی استان یزد فردا پنج‌شنبه تعطیل هستند.
این دستور را استاندار یزد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هم مطرح کرد و با اشاره به اینکه بهره‌وری و مدیریت مصرف انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: این تصمیم با هدف مدیریت مصرف برق و بهبود وضعیت تامین انرژی در استان اتخاذ شده است.
مهران فاطمی بیان کرد: قطع برق در مناطقی خارج از استان بدون هماهنگی، مشکلاتی را برای یزد ایجاد کرده و باعث قطع آب به مدت چهار ساعت شده که چنین اتفاقاتی نباید تکرار شود.
به گزارش تسنیم، این تصمیم در پی افزایش شدید دمای هوا و مصرف بالای برق و آب در استان یزد گرفته شده است و به منظور جلوگیری از بحران‌های مشابه، ادارات استان از این هفته در روزهای پنج‌شنبه تعطیل خواهند بود.
همچنین، همانند سال گذشته، ساعات کاری ادارات برای مدیریت بهتر مصرف انرژی از چند هفته قبل تغییر کرده است.
این اقدام که به منظور کاهش بار مصرف انرژی و جلوگیری از بروز مشکلات جدی‌تر در تأمین برق و آب استان صورت گرفته، به عنوان یکی از تدابیر اجرایی در راستای حفظ منابع انرژی و تأمین رفاه شهروندان یزدی به کار گرفته می‌شود.
انتهای پیام/781