سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز عملیات آسفالت ۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی زنجان

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 17:07
زنجان-معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان از آغاز عملیات آسفالت ۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان خبر داد.
روستايي،استان،كيلومتر،بهسازي،آسفالت،راهداري،فني،حمل

به گزارش خبرگزاری مهر، سید ناصر موسوی اظهار کرد: عملیات اجرایی طرح‌های یاد شده در غالب زیرسازی، تعریض و بهسازی راه روستایی و احداث ابنیه فنی و پل‌های محورهای روستایی به طول ۶۰ کیلومتر در بخش‌ها و نقاط مختلف روستاهای استان در حال انجام است.
معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان با بیان اینکه در سال جاری و با تأمین سهمیه قیر رایگان از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای راه‌های روستایی استان، طرح‌های مربوط به ساخت و بهسازی این راه‌ها سرعت خواهد گرفت، یادآور شد: در همین رابطه تمامی طرح‌های پیشنهادی در جلسات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها ارائه شده تا با تأمین اعتبارات استانی، کارها با سرعت بیشتری انجام شوند.
موسوی گفت: در روزهای آینده نیز عملیات اجرایی ساخت و بهسازی پروژه‌های مصوب سال ۱۴۰۳ به عنوان پروژه‌های جدید در حوزه راه‌های روستایی و فرعی استان آغاز می‌شود.
معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با ارائه گزارشی از وضعیت راه‌های روستایی این استان، تاکید کرد: هم اکنون ۲۵ محور روستایی بالای ۲۰ خانوار استان نیاز به آسفالت دارد و از ۳۱۷۶ کیلومتر راه روستایی دارای آسفالت نیز ۱۰۰۰ کیلومتر آن به دلیل عمر بالای آسفالت، عبور بارهای بیش از حد مجاز و تغییرات آب و هوایی نیازمند به لکه‌گیری و روکش است.
وی گفت: اعتبار مورد نیاز برای آسفالت و بهسازی هر کیلومتر راه را ۳۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: طی سال گذشته اقدامات ویژه‌ای برای بهسازی راه‌های روستایی انجام شده است.
معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان کل راه‌های روستای استان را بیش از ۴ هزار کیلومتر عنوان کرد و افزود: ۳ هزار و ۱۷۶.۷ کیلومتر از آن تاکنون آسفالت شده است و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مابقی طول باقیمانده متناسب با اعتبارات تخصیص یافته در دست اجرا خواهد بود.