خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسئول سابق شاباک:آزادی برغوثی بمعنای ظهور یک سنوار جدید است

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 16:59
یک مقام اسبق امنیتی رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه اظهار داشت که موافقت نتانیاهو با آزادی عبدالله البرغوثی اسیر فلسطینی دربند زندان های اسرائیل در هرگونه توافق آتی تبادل اسرا به معنای تقدیم یک یحیی السنوار جدید به آغوش مقاومت فلسطین است.
البرغوثي،صهيونيستي،رژيم،آزادي،تبادل،عمروسي،اسراي

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «یوسی عمروسی»، مسئول سابق در سازمان امنیت و اطلاعات رژیم صهیونیستی (شاباک) با اشاره به روند مذاکرات تبادل اسرای فلسطینی و اسرائیلی در دوحه و قاهره اعلام کرد آزادی احتمالی «عبدالله البرغوثی»، از فرماندهان آزاده گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس در هرگونه عملیات آتی تبادل اسرا به معنای آزادی یک «یحیی السنوار» جدید و تقدیم آن به مقاومت فلسطین است.
البرغوثی که هم اکنون به دلیل محکومیت به تحمل 67 بار حبس به علاوه 5200 سال در زندان رژیم صهیونیستی به سر می‌برد، از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی و مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا در فهرست مدنظر حماس برای آزادی از زندان‌های رژیم صهیونیستی قرار داشته است.
عمروسی در گفتگویی رادیویی ابراز داشت: البرغوثی خطرناک‌ترین اسیر است که اسرائیل نباید هرگز با آزادی او موافقت کند؛ چرا که این امر به مثابه یک خط قرمز برای امنیت اسرائیل است.
عبدالله البرغوثی در میان اسرای فلسطینی دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی صاحب سنگین‌ترین حکم حبس و بازداشت است.
انتهای پیام/