خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعتکاف علمی طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه کشور برگزار می‌شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 15:42
مشهد- با همکاری حوزه علمیه خراسان و آستان قدس رضوی، دومین اعتکاف علمی طلاب و فضلای جوان حوزه‌های علمیه کشور با عنوان «دارالعلم» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
علمي،طلاب،اعتكاف،فضلاي،گستره،علميه،سطح،دوره،حضور،توجه،دارالعلم

به گزارش خبرگزاری مهر، اعتکاف علمی طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه کشور در ۵ مدرسه علمی با موضوعات، قرآن و حدیث، فقه و اصول، علوم عقلی، منطق و روش شناسی و ادبیات و زبان فارسی مرداد ماه با اولویت طلاب برادر و خواهر سطح ۴، نخبگان و پژوهشگران مراکز و مؤسسات تخصصی، مدرسین دورس سطح یک و دو برگزار می‌شود.
بنا بر اعلام ستاد برگزاری اعتکاف علمی دارالعلم، توجه به موضوعات و مسائل علمی مدارس، ارتقای سطح علمی مباحث، ضرورت ایجاد فضای علمی همگون جهت بهره‌مندی بیشتر، بهره‌گیری از حضور حضرت آیت‌الله‌العظمی سبحانی (دامت‌برکاته) و ۶۰ نفر از علما و اساتید برجسته جهان تشیع، در دستور کار این دوره از اعتکاف علمی قرار گرفته است.
این دوره از اعتکاف علمی، باهدف نقش‌آفرینی و پاسخگویی متولیان امر دین در شعاع علمی عالم آل محمد (ع) و تقویت احیای کانون‌های علمی و مرکزیت حرم مطهر رضوی برای رفت‌وآمدهای طلاب علوم دینی تدارک‌دیده‌شده است.
توجه به خلأهای علمی حوزه و مباحث کاربردی، گستره حضور طلاب و فضلای غیر مشهدی و بین‌المللی (نجف لبنان و…) گستره کمی و کیفی حضور خواهران طلبه، توجه ویژه به روش‌های تعاملی و گفت‌وگومحور، ایجاد ارتباط ساختاری با حوزه‌های علمیه سراسر کشور و مجامع علمی، گسترش کمی و کیفی تعداد شرکت‌کنندگان مدارس و نهادهای دخیل در اجرا و… در این دوره، به‌عنوان اولویت‌ها قرار گرفته است.
طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، اصفهان و توابع که علاقه‌مند به بهره‌مندی از گستره علمی و معنوی دارالعلم هستند می‌توانند تا ۱۸ مردادماه سال جاری به لینک https://portal.hozehkh.com/registers مراجعه نمایند و مراحل ثبت‌نام را انجام بدهند.
گفتنی است؛ علاقه‌مندان در صورت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۲۰۰۸۲۱۸ ویژه برادران و شماره ۳۲۰۰۸۲۶۲ ویژه خواهران تماس بگیرند.