سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیش از 50 درصد مردم خراسان جنوبی در حمایت تأمین اجتماعی

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 15:31
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی از ارائه خدمات این سازمان به بیش از 50 درصد مردم استان خبر داد و گفت: آرمان های تأمین اجتماعی همسو با آرمان های امام(ره) است.
اجتماعي،بيمه،استان،مستمري،خراسان،جنوبي،تامين،فراتي،نهاد،تأمي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سیدحسین فراتی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: تمام تلاش ما بر این است تا آرمان تامین اجتماعی همسو با آرمان‌های امام راحل باشد.
وی با بیان اینکه تحقق عدالت جز با یک تامین اجتماعی قوی محقق نخواهد شد گفت: تمام تلاش خود را باید به کار گیریم تا در سنوات آتی ارائه خدمات بهتر شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه این نهاد مهمترین نهاد بیمه گذار کشور است افزود: سیاست‌های کلی تامین اجتماعی از سوی رهبری که 9 بند است ابلاغ شده که اگر به آن توجه شود شاهد یک تامین اجتماعی قوی در کل کشور خواهیم بود.
فراتی با تأکید بر اینکه اعتبار این سازمان در بدنه جامعه زیاد است و این اعتبار نتیجه اعتماد مردم به این سازمان است، ادامه داد: خدمات این نهاد از بدو تولد تا پس از مرگ به جامعه هدف ارائه می‌شود.
وی از تحت پوشش بودن بیش از 51 درصد جمعیت استان زیرچتر حمایتی تأمین اجتماعی خبر داد و بیان کرد: 139 هزار نفر بیمه شده اصلی هستند که با احتساب افراد تبعی 380 هزار نفر از خدمات این مجموعه بهره‌‌مند می‌شوند.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی، تعداد مستمری بگیران را نیز 60 هزار نفر با افراد تحت پوشش عنوان کرد و گفت: در مجوع 440 هزار نفر جمعیت استان تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی در دو بخش بیمه‌ای و درمان هستند.
فراتی با بیان اینکه در سال گذشته نسبت به سال 1401 رشد حدود 5 درصدی در تعداد بیمه شدگان داشتیم، افزود: تعداد بانوان شاغل در استان که زیرپوشش این نهاد هستند نیز 18 درصد است.
وی از پرداخت مستمری 2 هزارو 738 میلیارد تومان در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: در سه ماهه امسال نیز 950 میلیون تومان مستمری به مستمری بگیران پرداخت شده است.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی مجموع تعهدات کوتاه مدت اعم از بارداری و ...
را نیز 146 میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: در این راستا نیز رشد 30 درصدی داشته‌ایم.
یکی از اقدامات خوبی که درسال گذشته انجام شده طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی بود که در این راستا دانشجویان و زنان خانه‌دار بیمه می‌شوند.
وی گفت: موضوع هوشمندسازی نیز از مدت‌ها پیش مطرح بود اما از دی ماه سال گذشته به عنوان پیشتازترین استان در کشور در خراسان جنوبی اتفاق افتاد و علیرغم مشکلاتی که وجود داشت ارائه پرداخت حق بیمه به صورت هوشمند کلید خورد.
فراتی تصریح کرد: در حال حاضر 12 هزار و 600 کارگاه فعال در استان داریم که اکثرا به صورت هوشمند لیست‌های خود را ارائه می‌کنند.
از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون نیز 2 هزار و 880 فقره وام قرض‌الحسنه به جامعه هدف مستمری بگیران در استان پرداخت شده است.
انتهای پیام/253