سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ثبت بیش از 12هزارمیلیارد درخواست بخشودگی جرایم در لرستان

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 15:31
مدیرکل امور مالیاتی لرستان گفت: سال گذشته 12 هزار و 370 میلیارد ریال درخواست بخشودگی جرایم داشتیم که 12 هزار و 550 میلیارد ریال معادل 99 درصد مورد بخشودگی قرار گرفت.
ماليات،ريال،افزوده،مالياتي،ارزش،صالحي،پرونده،شهرداري،درصد،بخ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت اله صالحی در جلسه با شهردار و مجموعه مدیریت شهری خرم آباد در سالن جلسات شهرداری گفت: سال گذشته سه هزار و 50 میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده در لرستان وصول شد در حالی که سال ماقبل مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد ریال وصول شده بود.
وی افزود: مالیات های بر ارزش افزوده به صورت استانی وصول و به نسبت جمعیت بین شهرداری ها، دهیاری‌ها و مناطق عشایری تقسیم می‌شود.
صالحی بیان کرد: پارسال حدود 880 میلیاد ریال از مالیات های بر ارزش افزوده به خرم آباد، 560 میلیارد ریال بروجرد، 300 میلیارد ریال به دورود و سایر شهرها نیز به نسبت جمعیت سهم بردند.
وی با اشاره به تشکیل 110 هزار پرونده مشاغل در سطح استان عنوان کرد: 81 هزار پرونده از این مجموع مشمول مالیات ماده 100 بودند که 50 هزار پرونده از آن ها مالیات صفر و 19 هزار پرونده نیز زیر 50 میلیون ریال تشخیص داده شد که به بیان دیگر 85 درصد پرونده های اشخاص حقیقی مشمول ماده 100 قانون مالیات های مستقیم یا صفر یا کمتر از 50 میلیون ریال بود.
به گفته مدیرکل امور مالیاتی لرستان نرخ مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال قبل 9 درصد بود که امسال به 10 درصد رسیده است.
صالحی همچنین درخصوص بخشودگی جرایم تصریح کرد: پارسال 12 هزار و 370 میلیارد ریال درخواست بخشودگی جرایم داشتیم که 12 هزار و 550 میلیارد ریال معادل 99 درصد مورد بخشودگی قرار گرفت که با توجه به بخشنامه سازمان در بهمن ماه سال گذشته مبنی بر بخشودگی 100 درصدی جرایم مودیان مالیاتی که مورد استقبال قرار گرفت مودیان مالیاتی استان مالیات و عوارض خود را پرداخت کردند.
وی گفت: یکی از دستگاه هایی که بیشترین ارتباط کاری را داریم شهرداری ها به لحاظ موضوعات مالیات و عوارض هستند.
حجت اله صالحی افزود: همه به نوعی شهروند هستیم و هرچه شهرها به لحاظ مبلمان از وضعیت بهتری برخوردار باشند هم شهروندان آرامش بیشتری خواهند داشت و هم سرمایه گذاری‌های بهتری صورت خواهد گرفت که منجر به افزایش درآمد شهروندان خواهد شد.
صالحی ادامه داد: باید نسبت به احقاق حقوق شهرداری ها و مساعدت با این مجموعه تلاش های بیشتری داشت.
مدیرکل امور مالیاتی لرستان یادآور شد: آخرین فرصت تسلیم اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی تا پایان تیرماه است اما به واسطه شرایط ایجاد شده برای کشور و تغییراتی در که در روند کار ایجاد شد و از نظر وصول مالیات ها نیز ملاحظاتی در نظر گرفته شد و آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه های حقیقی 15 مرداد و آخرین مهلت تسلیم مالیات بر ارزش افزوده نیز تا پایان مرداد امسال است.
وی همچنین با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی کشور به 65 بانک اطلاعاتی دسترسی دارد، گفت: با بانک‌های اطلاعاتی که شهرداری در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داد، 2هزار پرونده مستغلات جدید شناسایی شد که به دلیل نداشتن سابقه مالیاتی درآمدهای جدیدی برای استان محقق خواهد شد.
صالحی همچنین درخصوص پرداخت سهم 10 درصد مالیات بر ارزش افزوده توسط پتروشیمی ها به شهرداری افزود: پتروشیمی خرم آباد از معافیت ماده 123 بهره مند است که همین امر باعث شده از پرداخت این سهم معاف شود.
همچنین به دلیل اینکه محصولات تولیدی آن فروش داخلی ندارد و صادر می شوند مشمول مالیات عملکرد و ارزش افزوده نمی شود.
انتهای پیام/645