خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

الزام برنامه ریزی دولت در زمینه حفظ ثبات بازار ارز

مهر | اقتصادی | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 15:31
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی از اینکه اگر اقتصاد کشوری پیش‌بینی‌پذیر نباشد فعالان اقتصادی رغبتی برای فعالیت در آن نخواهند داشت، خبر داد.
ارز،مجلس،ارزي،نماينده،شوراي،اسلامي،ثبات

به گزارش خبرگزاری مهر، مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه ثبات بازار ارز قوانین لازم را داریم، گفت: دولت چهاردهم باید درباره حفظ ثبات بازار ارز برنامه‌ریزی کند تا از تکانه‌های گاه و بی گاه ارزی بر اقتصاد کشور جلوگیری شود.
نماینده مردم «اقلید» در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تثبیت بازار ارز بسیار حائز اهمیت است، تاکید کرد: دولت باید سیاست ارزی مناسبی در پیش گیرد که این سیاست‌ها به فرایندهای داخلی آسیب نزند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مربوط به تغییر لحظه‌ای قیمت ارز باید در دستور کار مجلس دوازدهم و دولت باشد، ادامه داد: همچنین باید تلاش کنیم تا قیمت ارز در شرایط قابل پیش‌بینی قرار گیرد.
صالحی با اشاره به تأثیر قیمت ارز بر بازارهای مختلف نظیر، سکه، طلا، مسکن و خودرو و همچنین کالای اساسی بیان کرد: سیاست‌های ارزی کشور در ماه‌های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است.
به واقع اصلاح سیاست‌های ارزی می‌تواند در اقتصاد کلان امری مؤثر قلمداد شده و مشکلات این بخش را برطرف کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت تصریح کرد: به یقین اگر اقتصاد کشوری پیش‌بینی‌پذیر نباشد فعالان اقتصادی رغبتی برای فعالیت در آن نخواهند داشت به همین دلیل تنها با ایجاد ثبات در بازارهای مختلف همچون ارز و مهار تورم می‌توان سرمایه‌گذاران را به حضور در بازارهای مختلف تشویق کرد.