خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع موجود شرکت‌های تولیدی

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 15:13
پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع موجود شرکت‌های تولیدی در کارگروه اندیشه‌ورز ارائه شد.
حقوقي،ثبت،تعاون،معاونت،رياست،جهت،جمهوري،سازمان،ثبتي،مؤسسات

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تحقق شعار سال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» و در راستای دستورات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جلسه باشکوه و مفید کارگروه اندیشه‌ورز با محوریت اداره کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری و با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه کسب و کار از جمله؛ سازمان بورس و اوراق بهادار؛ سازمان امور مالیاتی؛ بانک مرکزی؛ وزارت صمت؛ وزارت تعاون؛ اتاق‌های تعاون؛ اصناف و اتاق بازرگانی ایران و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ فرهنگستان زبان و ادب فارسی و… تشکیل و ضمن ارائه گزارش مصوبات و اقدامات قبلی از سوی مدیر کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری؛ نمایندگان حاضر در جلسه در خصوص موضوعات مرتبط با اشخاص حقوقی تحت تولیت، نقطه نظرات خود را مطرح و در نهایت تصمیمات لازم جهت تسهیل و تسریع و حمایت حقوقی و ثبتی اتخاذ و پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع موجود شرکت‌های تولیدی ارائه شد.
گفتنی است با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده و تصمیمات متخذه در جلسات قبلی مشکلات و موانع ثبتی و حقوقی بسیاری از اشخاص حقوقی از جمله اتحادیه‌های صنفی؛ شرکت‌های سهامی عام، مباحث تعاون، امور مالیاتی و..
با پیگیری‌های ثبت شرکت‌ها مرتفع و در خصوص شرکت‌های دانش بنیان مقرر شد هماهنگی لازم جهت حمایت از شرکت‌های مذکور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت پذیرد.