خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خرید بیش از ۱۵ هزار تن جو در کبودراهنگ

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 15:01
همدان-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه سطح زیر کشت جو در اراضی زراعی شهرستان بیش از ۲۰ هزار هکتار است گفت: تاکنون بالغ بر ۱۵ هزار تن جو از کشاورزان خریداری شده است.
جو،شهرستان،خريد،هكتار،قيمت،سرخوش،تضميني

به گزارش خبرگزاری مهر، علی سرخوش با بیان اینکه در سال جاری سطح زیر کشت جو در اراضی زراعی شهرستان کبودراهنگ بیش از ۲۰ هزار هکتار است اظهار کرد: از این میزان بالغ بر ۷ هزار هکتار جو آبی و حدود ۱۳ هزار هکتار جو دیم است‌.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد محصول در مزارع شهرستان برداشت شده است افزود: عملیات برداشت تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کبودراهنگ یادآور شد: در سال جاری در راستای حمایت از تولید داخل و جلوگیری از افت قیمت توسط واسطه‌ها، قیمت خرید تضمینی جو به مبلغ ۱۰ هزار تومان به ازای هر کیلو تعیین و اعلام شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: با اعلام قیمت تضمینی خرید جو و شروع به فعالیت اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان در این زمینه، سیلوی ۵۰ هزار تنی شهید مفتح کوریجان برای این امر در نظر گرفته شده است.
سرخوش با تأکید بر اینکه مقادیر زیادی از جو تولیدی برای مصرف دامداری توسط خود کشاورزان ذخیره سازی می‌شود گفت: مقادیری هم توسط واسطه‌ها برای ارسال به واحدهای تولیدی خارج از استان خریداری شده است.
وی در پایان عنوان کرد: تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن جو از کشاورزان کبودراهنگ توسط اتحاده شهرستان و مرکز خرید چایان خریداری شده به نحوی که روند خرید این محصول تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.