خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خرید تضمینی گندم در استان سمنان ۲۵ درصد بیشتر خواهد شد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 13:42
سمنان - سرپرست تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه پیش بینی می شود خرید تضمینی گندم در استان ۲۵ درصد بیشتر خواهد شد، گفت: استقبال گندم کاران استان از خرید تضمینی خوب بوده است.
استان،تعاون،روستايي،گندم،كشاورزان،خريداري،خريد

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله ویسی ظهر چهارشنبه در دیدار با استاندار سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ۲۴ مرکز خرید مباشری حوزه تعاون روستایی استان گندم گندم کاران استان را خریداری می‌کنند، بیان کرد: ۵۳ هزار تُن گندم از گندمکاران استان خریداری شده است.
وی با بیان اینکه سازماندهی روستاییان و کشاورزان و پشتیبانی از کشاورزان از جمله اهداف عالی اداره کل تعاون روستایی است، افزود: تولید، جمع آوری و بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی در سطح استان در راستای ارتقا معیشت و وضعیت اقتصادی روستاییان و روستاها، از دیگر اهداف کاری تعاون روستایی در سطح استان است.
سرپرست تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه شبکه‌های تعاون روستایی استان تاکنون در بحث خرید توافقی و تضمینی محصولات کشاورزی بسیار خوب درخشیدند، گفت: کشت‌های قراردادی در راستایی حمایت از تولید و تحقق شعار سال از دیگر اولویت‌های کاری ما در استان است.
هاشمی با بیان اینکه عقد قرارداد برای کشت قراردادی در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان منعقد شده که تاکنون کشت علوفه‌ای در هزار و ۲۰۰ هکتار، محقق شده است، گفت: پیش بینی می‌شود تا بحث خرید تضمینی گندم با اقدامات مطلوب صورت گرفته، ۲۵ درصد نسبت به سال‌گذشته افزایش داشته باشد.
وی افزود: امسال ۵۲۹ تن کلزا و ۶۷۰ تن کاملینا از کشاورزان شهرستان میامی در این استان خریداری شده است.