خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کرمان گرم‌تر می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 13:31
کارشناس هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه روند افزایش دمای کرمان ادامه دارد، گفت: وزش باد، گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.
استان،كرمان،مناطق،افزايش،هوا،پديده،كاهش،سلاجقه

مریم سلاجقه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه گرمای هوا در استان کرمان همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: علاوه بر افزایش دما، افزایش ابر را در سطح استان داریم و این افزایش ابر را برای مناطق مرکز، جنوب غربی و غرب استان پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای امروز در این مناطق بارش‌های رگباری دور از انتظار نیست، ادامه داد: علاوه بر این پدیده وزش باد به همراه گرد و خاک پدیده دیگری است که در بیشتر مناطق استان کرمان داریم و وزش باد پدیده‌ای است که تا روزهای پایانی هفته در سطح استان شاهد آن هستیم.
کارشناس مرکز هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه شهرهای شمالی، شمال غرب و جنوب شرق استان بیشتر از سایر نقاط استان با این پدیده مواجه هستند، افزود: شهرهای انار، زرند، راور، رفسنجان، فهرج، شهداد، زهکلوت و ریگان از جمله مناطق هستند که گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را دارند.
وی با اشاره به اینکه منشأ این غبارها، بادهای 120 روزه سیستان و ریزش غبار از سمت کویر مرکزی به سمت استان کرمان است، گفت: باتوجه با افزایش دما و کاهش کیفیت هوا، توصیه می‌شود که بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از انجام فعالیت‌های سنگین و یا تحرک طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.
سلاجقه با بیان اینکه احتمال گرمازدگی در این روزها بیشتر است، گفت: کسانی هم قصد سفر با استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و رضوی، به ویژه در ساعات بعد از ظهر را دارند، حتماً قبل از سفر از وضعیت جاده‌ها مطلع باشند.
انتهای پیام/511/