سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش سخنگوی دولت به نامه‌ اخیر پزشکیان به مخبر

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 13:25
سخنگوی دولت با اشاره به نامه روز گذشته رئیس جمهور منتخب به سرپرست ریاست جمهوری اعلام کرد: مفاد این درخواست در خرداد توسط آقای مخبر ابلاغ شده بود که تغییرات غیرضروری اتفاق نیفتد.
دولت،هيئت،مخبر،پرداخت،بهادري،كاركنان،پزشكيان،درخواستي،عضويت

به گزارش مشرق، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: امروز گام جدیدی برای مرحله دیگری از وعده رییس‌جمهور شهید برای عادلانه‌سازی نظام پرداخت کارکنان دولت در امتداد اقدامات سابق برداشته شد.
وی افزود: در همین رابطه هیئت وزیران با ارسال لایحه ساماندهی و یک‌پارچه‌سازی نظام پرداخت حقوق کارکنان دولت موافقت کرد تا امتیازاتی که ناظر به کارکنان دولت در قوانین پیش‌بینی شده، واقعی‌سازی شود و نظارت موثری بر پرداخت‌های خارج از چارچوب شود.
بهادری گفت: با توجه به اینکه سالانه هیئت دولت باید منابع لازم برای پرداخت حق عضویت در مجامعی که ایران عضویت دارد را پرداخت کند، هر سال پیشنهاد مشترکی به هیئت وزیران می‌آید، این موارد نیز مشخص و تصویب شد.
سخنگوی دولت عنوان کرد: هم‌چنین آیین‌نامه‌ای برای ارتقای مشارکت در حفظ محیط زیست و رونق کسب و کار محیط‌زیستی به تصویب هیئت دولت رسید.
این مصوبه کمکی به توسعه و تقویت مدیریت این حوزه می‌کند و پویایی اقتصاد محیط‌زیستی را در پی دارد.
بهادری در پاسخ به سوالی درخصوص نامه‌ اخیر پزشکیان به مخبر و درخواست از او برای جلوگیری از انعقاد قرارداد جدید دولتی گفت: بالاخره درخواست یک رئیس‌جمهور منتخب است و درست است که هنوز ایشان مستقر نشده و الان طبق قانون اختیارات رئیس‌جمهور در دست آقای مخبر است اما به هر حال آقای پزشکیان از مردم رای گرفته‌اند و درخواستی را از آقای مخبر داشتند.
وی افزود: البته آقای مخبر مفاد چنین درخواستی را یک ماه و نیم پیش از این ابلاغ کرده بود مبنی بر اینکه تغییرات و انتصابات غیرضروری در این مدت اتفاق نیفتد.