خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فیلم مستند عاشورایی «بیکرانه» در ایام اربعین حسینی اکران می شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 13:01
رشت- فیلم مستند عاشورایی «بیکرانه» به مناسبت ایام اربعین حسینی در گیلان رونمایی و اکران می شود.
چيان،ميناب،شانه،فيلم،شاهين،مستند،ايام،حسيني،عليرضا

به گزارش خبرنگار مهر، فیلم مستند عاشورایی «بی‌کرانه» به مناسبت ایام اربعین حسینی در گیلان و شهرستان رودبار رونمایی و اکران می‌شود.
داستان فیلم بی‌کرانه عشق و دلدادگی بی اندازه عزاداران حسینی در شهرهای بندرعباس، میناب و قشم است که پس از قرن‌ها از واقعه کربلا همچنان با شور و حال وصف ناپذیر پرشورتر از هرسال در گرمای طاقت فرسای این شهرها برگزار می‌گردد.
ماجرای اصلی این فیلم به آئین سنتی مذهبی دمام نوازی و علم شویی در دریا، مراسم آئینی شیر و کتل در میناب و همچنین مراسم‌های ویژه روز تاسوعا و عاشورا در این شهرها می‌پردازد که در نوع خودش در کشور در ایام محرم دیدنی و در عین حال قابل ستایش است.
نویسنده و کارگردان: شاهین آبزن، تصویر بردار: علیرضا شانه چیان، مدیر تولید: تارا مرادی، صدابردار: ابوالفضل شانه چیان، تدوین: علیرضا شانه چیان، عکاس: صدرا آبزن، کارشناس مذهبی: سلیمی (میناب)، کارشناس محتوایی: سمیرا صفاری، دستیار تولید: علی یار مطلق زاده، نریتور: خسرو سمیعی، منشی صحنه: زهرا عزیزی، تهیه کننده: شاهین آبزن عوامل این مستند را تشکیل می‌دهند.