خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گردهمایی کودکان عاشورایی در اردبیل برگزار شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 12:41
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل از برگزاری گردهمایی کودکان عاشورایی در سومین روز از ماه محرم در مهدیه اردبیل خبر داد.
كودكان،عاشورايي،اردبيل،نوجوانان،مراسم،حسين،پرورش،امام،عاشورا ...

ملیحه ملک‌زاده فرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل، با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور گردهمایی کودکان عاشورایی سه‌شنبه 19 تیر 1403 مصادف با سوم محرم در مهدیه اردبیل برگزار شد.
وی با بیان اینکه این مراسم با شعار «میهمانان کوچک امام حسین(ع)» برپا شد، تصریح کرد: گردهمایی کودکان عاشورایی در دومین سال برگزاری خود به نام حضرت رقیه (س) دختر سه ساله اباعبدالله‌‌الحسین (ع) مزین بود و کودکان و نوجوانان همراه با خانواده‌هایشان حضوری پرشور در این مراسم داشتند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل نهضت عاشورا را مکتبی تربیتی توصیف کرد و گفت: واقعه کربلا درس‌هایی نهفته از معارف اخلاقی را در بردارد که با آگاهی‌بخشی و آشناسازی نسل آینده‌ساز جامعه با رویدادهای این واقعه عظیم می‌توانیم آنها را در مسیر درست تربیتی پرورش دهیم.
وی افزود: ایثار و از خودگذشتگی، حق‌طلبی، ظلم‌ستیزی و یاری ‌کردن مظلوم از نکاتی هستند که کودکانمان از عاشورا می‌آموزند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این مراسم برنامه‌های مختلفی از جمله چاووشی‌خوانی، دکلمه نمایش، معرفی شخصیت و کتاب، شعرخوانی در راستای ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی و تبیین دستاوردهای قیام حسینی در میان کودکان و نوجوانان اجرا شد.
ملک‌زاده فرد اضافه کرد: کودکان عاشورایی حاضر در این مراسم با قرائت عهده‌نامه‌ای به تأسی از قیام امام حسین(ع) باعلام حمایت، همراهی و همدلی با کودکان غزه، برای ایستادگی در مقابل ظلم و ادامه راه شهدا و سربلندی ایران با سید و سالار شهیدان پیمان بستند.
انتهای پیام/132/