خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری پویش پاکبان حسینی در ایام عزاداری ماه محرم

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 12:41
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای پویش پاکبان حسینی با مشارکت داوطلبان مردمی در ایام عزاداری ماه محرم خبر داد.
پسماند،مديريت،پويش،حسيني،شهرداري،سازمان،تهران،نظافت،داوطلبان ...

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اهمیت حفظ بهداشت محیط‌زیست در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: با توجه افزایش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف در هیئت‌های عزاداری و تکایا و به‌منظور حفظ نظافت شهر در این ایام پرفضیلت، طرحی تحت عنوان پویش پاکبان حسینی با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و داوطلبان مردمی در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه افزود: در قالب این پویش، داوطلبان مردمی می‌توانند با نصب نرم‌افزار نوماند در اپلیکیشن شهرزاد پسماندهای خشک خود را به عوامل مجاز تحویل داده و درواقع با کمک به پاکبان‌های زحمت‌کش شهر برای هیئت‌های عزاداری خود درآمدزایی هم انجام دهند.
درعین‌حال برای نظافت و پاک‌سازی هیئت‌ها و معابر اطراف این اماکن مذهبی مسئولان هیئت‌ها و تکایا با مراجعه به سازمان مدیریت پسماند ملزومات لازم جهت جمع‌آوری زباله‌ها در تکایا و هیئت‌های خود را دریافت کنند.
محمدی با بیان اینکه حفظ حرمت و قداست ماه محرم وظیفه‌ای همگانی است از عموم مردم به‌ویژه عزاداران حسینی (ع) دعوت کرد: با پیوستن به پویش پاکبان حسینی و مدیریت صحیح پسماند، در حفظ نظافت شهر و انتقال پیام پاک عاشورا به نسل‌های آینده سهیم باشیم.
وی در پایان گفت: پس از پایان دهه اول ماه محرم داوطلبان پویش پاکبان حسینی در صورت تمایل می‌توانند با ثبت‌نام در طرح «خادم روضه رضوان» برای مراسم اربعین حسینی به کربلا اعزام شوند تا در کنار نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران کار نظافت و رفت‌وروب را در آن ایام به عهده داشته باشند.
علاقه‌مندان به شرکت در این پویش می‌توانند با مراجعه به سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و یا ارسال پیام به شماره ۰۹۰۱۸۱۰۰۱۰۹ در پیام‌رسان"بله" نسبت به ثبت نام و دریافت جلیقه و ملزومات لازم اقدام کنند.
امید است با مشارکت گسترده داوطلبان مردمی، شاهد شهری پاک و عاری از زباله در ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) باشیم.