خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استفاده از ظرفیت‌های مردمی در امدادرسانی به نیازمندان

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 11:41
نماینده ولی فقیه در استان قم گفت: امروز نگاه تکریمی به مردم در کمیته امداد وجود دارد و استفاده از ظرفیت‌های مردمی باید ادامه داشته باشد.
امام،نهضت،قيام،امداد،قم،حضرت،كميته،ادامه،راحل،امدادي،محرم،اس ...

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم در همایش سراسری مدیران کمیته امداد که در شهر مقدس قم در حال برگزاری است، با تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: قیام حضرت امام (ره) و آغاز نهضت ایشان در در ماه محرم اتفاق افتاد.
وی با اشاره به سخنرانی حساس و تأثیرگذار امام راحل در مدرسه فیضیه در روز ۱۲ محرم و هشدارهای ایشان به رژیم وقت و پشتیبانان خارجی آنها، افزود: وقوع این قیام در ماه محرم بسیار مهم و نمادین بود و دستی از غیب آمد و برای نجات این ملت قیام کرد.
تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار کرد: در زمان قیام امام حسین (ع) امت اسلام پس از چند دهه از رحلت پیامبر اکرم (ص) دچار بحران هویت شده بود و از اسلام ناب از نظر محتوایی و ظاهری چیزی جز نام نمانده بود.
بنابراین کار اباعبدالله (ع) یک کار امدادی بود زیرا به داد اسلام و دین جد بزرگوارشان رسید.
همان‌طور که نهضت حضرت امام (ره) نیز امدادی بود.
وی با اشاره به آغاز فعالیت‌های امدادرسانی در زمان نهضت امام راحل، خاطرنشان کرد: یک کار حساب شده بسیار با ارزش را امام راحل از شروع نهضت تا پیروزی انقلاب به عنوان یک کار امدادی با کمک همراهان محترم خود انجام می‌دادند که کمک به خانواده‌های مبارزان و خانواده کسانی بود که در نهضت به شهادت می‌رسیدند یا به زندان می‌افتادند و این ابتدایی‌ترین کاری بود که می‌شد با کمک‌های مردمی و وجوه شرعی انجام دهند.
امام جمعه قم تاکید کرد: بعد از انقلاب همین حرکت در قالب یک دستگاه و جایگاه به صورت منظم ادامه یافت و به اینجا رسید که افرادی از درون می‌جوشند برای محرومان و مستضعفان، همان‌طور که در دعاهایشان ذکر می‌کردند.
نماینده ولی فقیه در استان قم ادامه داد: بر اساس تعالیم دینی و نظام توحیدی، خدمت به محرومان یک وظیفه است.
امروز نگاه تکریمی به مردم در کمیته امداد وجود دارد و استفاده از ظرفیت‌های مردمی ادامه دارد و باید ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه دست پر برکت مردم باید در کار کمک‌رسانی دخالت داشته باشد، گفت: باید از تشریفات و اقداماتی که نگاه مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد، پرهیز کنیم.
هدف اصلی در جریان کار کمیته امداد و در زندگی شخصی امدادگران باید از ویژگی ایثار و انقاق برخوردار باشد.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به خدمات پیشکسوتان کمیته امداد، تصریح کرد: امروز نیز رئیس این نهاد مقدس، شخصیتی خدوم‌، ولایت‌مدار، مدیر و از بیتی شریف و اصیل و از همه مهم‌تر خادم‌الرضا (ع) هستند.