خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فعالیت ۱۲پیمانکار در پروژه باغ راه حضرت زهرا(س)

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 11:41
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ۱۲ پیمانکار در بخش‌های مختلف پروژه باغ‌راه حضرت زهرا سلام الله علیها با ۶٠٠ نیروی انسانی به صورت همزمان و در دو شیفت کاری فعال هستند.
پروژه،احداث،منطقه،كيلومتر،فضاي،زمين،تهران،تونل،تخصيص،اراضي

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار کرد: پروژه باغ‌راه حضرت زهرا سلام الله علیها بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در تهران است.
به طوری که با احداث تونل و انتقال خط آهن تهران-تبریز به زیر زمین -طی تفاهم نامه‌ای- حق بهره برداری دائمی از اراضی همسطح و روباز تونل واقع در مناطق ۱۷ و ۱۸ به طول ٩ کیلومتر و عرض حدود ۳۰ تا ۳۵ متر از سوی شرکت راه آهن به شهرداری تهران واگذار شد.
وی با بیان اینکه این اراضی به رودخانه کن در منطقه ۱۸ و همچنین به میدان شهدای مدافع حرم در منطقه ١٧ ختم می‌شود، افزود: این طرح ۶ هزار متر فضای فرهنگی، تفریحی و ورزشی شامل ١۴ مرکز بازی کودکان، دو زمین اسکیت حرفه‌ای، زمین فوتبال، ۲۹۰۰ مترمربع فضای سبز، ۱۲ هزار متر فضای روبروی امام زاده حسن در منطقه ١٧ جهت برگزاری مراسم‌های آیینی-مذهبی و ۹ کیلومتر مسیر پیوسته دوچرخه که ۲.۵ کیلومتر آن در ارتفاع احداث می‌شود و نیز ۳۵۰۰ واحد پارکینگ خودرو به صورت سرپوشیده و احداث پل پیاده رو با مصالح بتنی و فولادی بر روی بزرگراه آیت الله سعیدی که موجب اتصال منطقه ۱۷ و ۱۸ خواهد شد، می‌شود.
هدایت با اشاره به اینکه اجرای این پروژه از سال ١٣٩۸ آغاز شده بود و در ادوار مختلف روند کندی داشت که در این دوره مدیریت شهری با تخصیص اعتبار و نگاه ویژه به آن با سرعت و جدیت در حال احداث است، گفت: ۱۲ پیمانکار در بخش‌های مختلف این پروژه با ۶٠٠ نیروی انسانی به صورت همزمان و در دو شیفت کاری فعال هستند.
۱,۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم برای این پروژه تا پایان کار تخصیص داده خواهد شد.