خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کدام فرنگی‌کاران به حضور در آلبانی نزدیک شده‌اند؟ - تسنیم

تسنیم | ورزشی | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 11:17
از چهار فرنگی کار بزرگسالی که آبان ماه باید تیم ملی را در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی همراهی کنند، به نظر حضور دارنده مدال برنز وزن اول جهان در این رقابت ها قطعی است.
وزن،مسابقات،كيلوگرم،كشتي،اوزان،جهاني،آلباني،محمدي،جهان،تيم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های جهانی 2024 اوزان غیرالمپیکی، 7 تا 10 آبان ماه در تیرانا برگزار خواهد شد.
آلبانی که سال گذشته میزبان مسابقات کشتی زیر 23 سال جهان بود و البته به کشتی ایران ویزا نداد، امسال علاوه بر مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی، بار دیگر میزبان پیکارهای امیدهای جهان نیز هست.
درحالیکه در کشتی آزاد در وزن 92 کیلوگرم مسابقه انتخابی بین کامران قاسم‌پور و امیرحسین فیروزپور تعیین‌کننده ملی‌پوش اعزامی به آلبانی خواهد بود و احتمالا حضور رضا مومنی در 61، امیرمحمد یزدانی در 70 و محمد نخودی در 79 کیلوگرم این رقابت‌ها قطعی شده است، در کشتی فرنگی به نظر می‎‌رسد تا امروز فقط حضور پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی قطعی باشد.
در وزن 63 کیلوگرم هرچند ایمان محمدی به واسطه چندین بار شکست دادن میثم دلخانی، شانس بیشتری برای ملی‌پوش شدن برخوردار است، اما باتوجه به اینکه در این وزن یک کشتی‌گیر هم باید در مسابقات زیر 23 سال نماینده ایران در آلبانی باشد و از بین محمدی و دلخانی، فقط محمدی به لحاظ سنی شرایط حضور در امیدهای جهان را دارد، همچنان این احتمال مطرح است که دلخانی نماینده ایران در مسابقات اوزان غیرالمپیکی باشد و محمدی هم در زیر 23 سال جهان کشتی بگیرد.
بعد از المپیک، کادرفنی تیم ملی در این‌باره تصمیم‌گیری می‌کند و دیگر بعید به نظر می‌رسد که مسابقه انتخابی در این وزن تعیین‌کننده ملی‌پوش مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی باشد.
در 72 کیلوگرم دانیال سهرابی شانس زیادی برای همراهی تیم ملی بزرگسالان در آلبانی برخوردار است.
او سال گذشته در همین وزن در مسابقات جهانی بلگراد شرکت کرد که با قبول شکست مقابل علی ارسلان کشتی گیر ایرانی الاصل تیم ملی صربستان، از دور رقابت ها کنار رفت.
در آخرین وزن غیر المپیکی، تا اینجای کار که نه رسول گرمسیری و نه اشکان سعادتی فر هیچ کدام نظر کادرفنی را جلب نکردند و باید دید محمدرضا مختاری که در 77 کیلوگرم باوجود نرسیدن به دوبنده تیم المپیکی، عملکرد رضایت بخشی داشت، می تواند به جمع مدعیان این وزن اضافه شود.
انتهای پیام/